PSZOK się rozrośnie?

PSZOK się rozrośnie?

Grójecki Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) z szansą na rozbudowę?

Władze Grójca planują rozbudowę PSZOK-u znajdującego się na terenie Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Kobylinie. W przyszłości ma on zapewnić pełną obsługę gospodarki odpadami w mieście. Miasto chce wystąpić o środki do Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska. Mowa o kwocie do 850 tysięcy euro.
Podczas ostatniej sesji rady miejskiej radni przegłosowali uchwałę wprowadzającą zmiany do budżetu, które zawierają między innymi zapisy o wynagrodzeniu dla firmy zewnętrznej, która będzie przygotowywała wniosek o dofinansowanie. Kompletowaniem dokumentacji oraz aplikacją o środki zajmie Biuro Rzeczoznawstwa i Ekonomii Środowiska Codex Sadowski i Wspólnicy Spółka Jawna ze Środy Wielkopolskiej.
– Firma posiada jedno z największych doświadczeń w Polsce – mówi Jarosław Rupiewicz, wiceburmistrz Grójca. – Zrealizowała ponad 100 projektów, a jej wnioski uzyskały akceptację i dofinansowanie.
Ocena wniosku może potrwać do 9 miesięcy.
– Liczymy, że jeśli uda się pozyskać dofinansowanie, to realizacja zadania rozpocznie się nie wcześniej niżeli w drugiej połowie przyszłego roku – mówi Dariusz Gwiazda, burmistrz Grójca. – Nowy PSZOK byłby już przygotowany pod uruchomioną w przyszłości spółkę komunalną.
W pierwszym etapie, firma zajmie się przygotowaniem koncepcji. Za tę część pracy otrzyma wynagrodzenie rzędu 18 000 złotych. W kolejnym (oczywiście jeśli pierwszy etap zakończy się pomyślnie) przystąpi do projektowania PSZOKu, za co otrzyma 32 000 złotych. W zakres całej usługi będzie wchodziło przygotowanie koncepcji rozbudowy PSZOK-u, dokumentacji technicznej w zakresie programu funkcjonalno–użytkowego oraz sporządzenie dokumentacji aplikacyjnej.
W ramach przebudowy władze miasta chcą powiększyć teren PSZOK-u w stronę trasy krajowej „50”, wyposażyć obiekt w nowoczesny sprzęt, wykonać ścieżki edukacyjne oraz parking na samochody komunalne dla przyszłej spółki komunalnej.
– Obecnie mamy do dyspozycji niewielki plac z czterema kontenerami bez dobrego wyposażenia – komentuje Dariusz Gwiazda.
Miasto liczy na maksymalne wsparcie z programu NFOŚiGW w wysokości 85% wartości zadania, czyli 850 000 euro. Pozostałe 150 000 euro dołoży do zadania z własnego budżetu. Ewentualna realizacja zadania nastąpi na przełomie 2020-2021 roku.


Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 22 000 egz. ( 44 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty poprzedzające wydanie gazety

Lokalizacja