Dyrektorski deficyt

Dyrektorski deficyt

Brakuje chętnych do kierowania powiatowymi szkołami.

Zakończyły się konkursy na dyrektorów czterech szkół prowadzonych przez Starostwo Powiatowe w Grójcu. Władze powiatu będą musiały powierzyć dyrektorskie stanowiska, ponieważ nie ma chętnych do kierowania placówkami.
Po 11 latach zarządzania, stery Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Pułku Lotnictwa Myśliwskiego „Warszawa” w Warce oddała Dorota Kreczmańska. Teraz kluczowe decyzje w sprawie placówki będzie podejmowała Anna Górecka, która jako jedyna przystąpiła do ogłoszonego przez władze powiatu grójeckiego konkursu. Nowa dyrektor uczyła w tutejszej placówce języka angielskiego.
Zmiany na stanowisku dyrektorskim nie będzie w Zespole Szkół Publicznych im. Wincentego Witosa w Jasieńcu. W tym przypadku stery placówki nadal będzie trzymała Dorota Nowak-Michałowska, która zarządza jasienieckiem ZSP od 10 lat.
W dwóch przypadkach samorządowcy powiatowi będą musieli powierzyć stanowiska dyrektorskie. Brakuje bowiem chętnych do kierowania Zespołem Szkół Specjalnych im. Ks. Jana Twardowskiego w Grójcu. Do konkursu na dyrektora nie zgłosił się żaden kandydat. Placówką przez ostatni rok zarządzała Barbara Tybiszewska.
– Czekamy na opinię kuratorium oraz prowadzimy rozmowy z osobami, które mogłyby zarządzać tą placówką – mówi Janusz Karbowiak, przewodniczący rady powiatu grójeckiego.
Organ prowadzący, w tym wypadku Starostwo Powiatowe w Grójcu, może powierzyć stanowisko dyrektora szkoły lub placówki osobie, która nie została wyłoniona w drodze konkursu, ale tylko wtedy jeżeli do konkursu nie zgłosi się żaden kandydat albo w wyniku konkursu nie wyłoniono kandydata. Musi jednak zapoznać się z opinią organu sprawującego nadzór pedagogiczny, czyli Kuratorium Oświaty. Jeśli nie zgłosi do tej osoby zastrzeżeń, władze powiatu będą mogły powierzyć jej dyrektorskie obowiązki.
Dyrektora nie wyłoniono również w Liceum Ogólnokształcącym im. Piotra Wysockiego w Warce. Kandydat, który zgłosił się do konkursu nie uzyskał wymaganego poparcia komisji. W tym wypadku władze powiatu również będą musiały powierzyć stanowisko dyrektorskie wybranej przez zarząd osobie (po ówczesnej akceptacji przez kuratorium). Wareckim liceum przez ostatnie 12 lat zarządzała Wiesława Zielonka.

Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 22 000 egz. ( 44 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty poprzedzające wydanie gazety

Lokalizacja