Na Bielanach będzie „dywanik”

Na Bielanach  będzie „dywanik”

Realna szansa na przebudowę drogi do błędowskich Bielan. Prywatny inwestor dołoży ponad milion złotych.

O potrzebie przebudowy drogi powiatowej Trzylatków – Kozietuły na odcinku od zjazdu z trasy wojewódzkiej 720 do Bielan mówi się już od dłuższego czasu. Fatalny stan nawierzchni spędza sen z powiek kierowcom i okolicznym mieszkańcom.
– Dzięki dofinansowaniu od marszałka województwa mazowieckiego oraz wsparciu lokalnego inwestora jest szansa na przebudowę nieco ponad trzech kilometrów tej drogi. – mówi starosta grójecki, Krzysztof Ambroziak.
 Na inwestycję złożą się także trzy samorządy lokalne. Wkład finansowy zadeklarowały władze gminy Błędów (350 000 zł), gminy Mogielnica (150 000 zł) oraz powiatu grójeckiego (340 000 zł).
– Jestem zobowiązany wobec władz powiatu, że chcą przebudować tę drogę –  mówi Mirosław Jakubczak, wójt Błędowa. –  Nie bez znaczenia jest również fakt pozyskanego dofinansowania oraz wkładu firmy Rajpol. Droga ta jest w fatalnym stanie, a dzięki tym wszystkim funduszom uda się wyremontować jej spory kawałek.
Wójt poinformował nas również, że w najbliższych dniach zwoła sesję rady gminy, podczas której poprosi radnych o zabezpieczenie w budżecie wspomnianych 350 000 złotych z przeznaczeniem na remont tego odcinka trasy.
Lwią część inwestycji pokryje dotacja od marszałka województwa mazowieckiego w kwocie ponad 2,2 mln złotych oraz wkład od grupy producentów owoców Rajpol z Wólki Łęczeszyckiej (1,2 mln zł). Spółka ma również swoje obiekty w Bielanach i nie ukrywa, że przeprowadzenie tej inwestycji jest w jej interesie. Niewątpliwie jednak na przebudowie skorzysta społeczność powiatu grójeckiego.
– Dojazd do naszej firmy jest utrudniony – mówi Ryszard Woźniak, prezes Rajpol-u. – Towar ulega niszczeniu, w związku z tym zobowiązaliśmy się, że dołożymy  do zadania. Bez tego wsparcia oraz dotacji od marszałka, samorządy nie byłyby w stanie pokryć ze swoich budżetów tak dużego zadania.
Ostatnia inwestycja na drodze przeprowadzona była cztery lata temu i dotyczyła 1,6 km odcinka Błędów-Bielany. Na zadanie o wartości 400 000 złotych złożyły się władze powiatu grójeckiego oraz gmina Błędów.
Starostwo Powiatowe w Grójcu ogłosiło przetarg na wykonanie zadania. Wykonawcę poznamy po 18 lipca. Władze powiatu nie ukrywają, że będą rozmawiały z innymi przedsiębiorcami, aby pozyskać dodatkowe fundusze z przeznaczeniem na przebudowę rowów wzdłuż tej trasy, co zwiększyłoby zakres inwestycji.

Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 22 000 egz. ( 44 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty poprzedzające wydanie gazety

Lokalizacja