Nowoczesna i zautomatyzowana prasa w zakładzie Faurecia Grójec

Nowoczesna i zautomatyzowana prasa  w zakładzie Faurecia Grójec

Faurecia, to firma która jest globalnym liderem branży motoryzacyjnej.

Specjalizujemy się w projektowaniu i produkcji elementów wyposażenia samochodowego w trzech kluczowych dziedzinach: fotelach samochodowych, technologiach kontroli emisji spalin oraz wnętrzach samochodowych. Działamy w 37 krajach tworząc ponad 122 tysiące miejsc pracy w 300 zakładach produkcyjnych i 35 ośrodkach badawczo-rozwojowych na świecie.
W Polsce Faurecia jest obecna od 1997 roku. W 10 zakładach produkcyjnych (Grójec, Jelcz Laskowice, Gorzów Wielkopolski, Legnica i Wałbrzych) oraz centrum R&D, zatrudniamy dziś już blisko 9000 pracowników.
Faurecia Automotive Polska S.A. w Grójcu to najstarszy i największy zakład w Polsce, w którym produkowane są prowadnice do foteli samochodowych m.in. do marek takich jak Fiat, Ford, Peugeot, Volkswagen, Porsche.
W 2018 roku rozpoczęła się inwestycja polegająca na instalacji nowoczesnej i zautomatyzowanej linii ośmiu pras mechanicznych, które są początkiem całego procesu produkcyjnego w naszym zakładzie. Największa z pras cechuje się maksymalnym naciskiem 400 ton, a cała linia została przystosowana do produkcji aż 160 tysięcy elementów tygodniowo. Nowa linia pras będzie zautomatyzowana, co oznacza znacznie mniejsze obciążenie operatorów w ich codziennej pracy. Załadunek surowca nastąpi przy użyciu systemu podnoszenia wprost do automatycznego podajnika maszyny eliminując konieczność ręcznego przenoszenia ciężkich ładunków przez pracownika a całą konstrukcję otaczać będzie kabina akustyczna redukująca natężenie dźwięku w hali produkcyjnej.
Faurecia stosuje najwyższe standardy bezpieczeństwa pracy i zgodnie z nimi została zaprojektowana nowa linia. Potwierdził to audyt bezpieczeństwa, wykonany przez wykwalifikowaną firmę zewnętrzną. W linii występuje kilkanaście kurtyn bezpieczeństwa oraz kilkadziesiąt wszelkiego rodzaju czujników i detektorów, np. czujniki informujące o zamknięciu paneli dostępowych do ruchomych części linii (stanowiących zagrożenie bezpieczeństwa operatora), czujniki położenia belki transferu czy czujniki dymu. Aby linia mogła zostać ukończona, musi ją najpierw przetransportować aż 13 ciężarówek. Będą one wiozły sprzęt, którego łączna masa wynosi ponad 270 ton. Przy montażu pracować będzie 7 firm z całego świata, w tym również polskie.
Nowe trendy oraz oczekiwania użytkowników samochodów zmieniają dzisiejszą branżę motoryzacyjną. Wychodząc naprzeciw wyzwaniom technologicznego jutra staramy się tworzyć inteligentne i nowoczesne rozwiązania w zakresie mobilności, komfortu oraz bezpieczeństwa jazdy.

Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 22 000 egz. ( 44 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty poprzedzające wydanie gazety

Lokalizacja