Zdążyć przed słońcem

Zdążyć przed słońcem

Przypiekające słońce potrafi dać się we znaki. W nagrzanych wnętrzach trudno wytrzymać. Najprostszym sposobem na ochronę przed upałem jest montaż rolet chroniących przed promieniami słonecznymi.

Jednak co musimy zrobić, aby dobrać odpowiedni rozmiar rolety?
Jaką tkaninę wybrać? Zwykłą? Podgumowaną? Z powłoką silver? A może dzień-noc?
Na samym początku trzeba zadać sobie pytanie czego oczekujemy – rolety, która będzie rozwiązaniem szybkim, niskobudżetowym i łatwym w montażu  (mówimy tu o rolecie mini z prowadnicami żyłkowymi, montowanej na skrzydle okiennym) czy może wolimy dołożyć kilka złotych więcej i posiadać roletę z aluminiowymi prowadnicami i kasetą chroniącą zwiniętą tkaninę?
– Mniej więcej takie pytania zadają sobie klienci przed zakupem rolet – mówi doradca handlowy z firmy DWM – Do każdego z klientów podchodzimy indywidualnie: szczegółowo opisujemy każdy rodzaj osłon przeciwsłonecznych i wskazujemy optymalne rozwiązanie, jednak ostateczną decyzję zawsze pozostawiamy kupującemu.

Proste i praktyczne
Jednym z bardziej popularnych rozwiązań są gotowe rolety mini z żyłką. Montujemy je na skrzydle okiennym, bezinwazyjnie, za pomocą haczyków. Dołączone do rolet prowadnice żyłkowe zapewniają przyleganie tkaniny do okna, niezależnie od tego, czy jest ono uchylone czy zamknięte. Przy zakupie gotowych rolet mini musimy jednak znać wymiary okna - uchroni to nas przed zakupem nieodpowiedniej wielkości osłony.
W przypadku rolet mini na haczyki należy zmierzyć szerokość szyby i dodać do tego wymiaru od 3 cm do 5 cm. Można również od razu zmierzyć okno od listwy przyszybowej po jednej stronie skrzydła okiennego do listwy przyszybowej po drugiej stronie (od rowka po jednej stronie skrzydła okiennego do rowka po drugiej stronie). Obie metody są prawidłowe. Z tak zebranymi wymiarami możemy udać się na zakup rolet mini. W sklepach DWM gwarantujemy dostępność rolet mini z prowadnicami żyłkowymi w kilkunastu rozmiarach, kolorach i jakościach tkanin „od ręki”.
Na co należy jeszcze zwrócić uwagę przy roletach mini?
Ważna jest długość rolety – standardowa wynosi 150 cm, w przypadku okien balkonowych 215 cm lub 240 cm.
– Niestandardowe wymiary rolet wykonujemy na zamówienie – dodaje doradca handlowy DWM.
Przy zakupie mini rolety istotną rolę odgrywa funkcja otwierania okna. Podstawowa zasada – jeżeli okno się nie otwiera to będziemy mieli problem z zamontowaniem rolety mini. Należy również zwrócić uwagę, czy u góry skrzydła okiennego znajduje się wywietrznik (wystający plastik, służący do cyrkulacji powietrza w domu/mieszkaniu) - jeżeli tak, to nic strasznego, trzeba po prostu dodatkowo dokupić przedłużone haczyki do okien z wywietrznikiem.
Nie bez znaczenia jest również rodzaj tkaniny. Musimy zastanowić się czego oczekujemy od naszych rolet: czy chcemy tylko troszkę przysłonić okna czy całkowicie je zasłonić i uzyskać 100% zaciemnienie w pomieszczeniu. A może zasłonić się przed promieniami słonecznymi, ale nie zaciemniać pomieszczenia i mieć widok na to, co znajduje się za oknem?
Rodzajów tkanin jest bardzo dużo, w naszej firmie jednak wyróżniamy pięć tkanin do rolet mini – tłumaczy doradca handlowy DWM:
- 40% zaciemnienia – standardowe tkaniny, które przysłonią promienie słoneczne, ale nie zaciemnią pomieszczenia,
- 70 % zaciemnienia – grubsze tkaniny, które w większym stopniu zasłonią i zaciemnią pomieszczenie,
- 100% zaciemnienia – tkaniny podgumowane, dzięki którym uzyskamy całkowite zaciemnienie w pomieszczeniu,
- 100% zaciemnienia silver – tkaniny podgumowane z dodatkową powłoką silver, która odbija promienie słoneczne, dzięki czemu pomieszczenie dodatkowo mniej się nagrzewa,
– dzień - noc – tkanina dla klienta, który chce uzyskać zaciemnienie, ale nie chce, aby roleta ograniczała widok za oknem – można opuścić ją całkowicie i uzyskać efekt „noc”, podciągać partiami i uzyskać efekt „dzień” oraz oczywiście podciągnąć całkowicie.

Eleganckie i solidne
Rolety w kasecie są najczęściej stosowanym systemem osłon okiennych. Wyróżnia je wiele ważnych cech: odporna na uszkodzenia budowa, estetyczny wygląd, praktyczność użytkowania i bardzo duży wybór materiałów. Kaseta oraz prowadnice, dobierane pod kolor okna, tworzą w całości elegancki i solidny wygląd.
–  W przypadku tych rolet zalecamy, aby umówić się na pomiar – wyjaśnia doradca handlowy DWM. –  Wysyłamy do klienta profesjonalnego montażystę, który dokonuje pomiaru. Kolejnym etapem jest wycena, następnie realizacja zamówienia wraz z montażem.
Firma DWM posiada w ofercie ponad 500 rodzajów tkanin zwykłych oraz dzień-noc w 6 grupach cenowych.

A co z plisami? Roletami dachowymi? Roletami rzymskimi? Żaluzjami drewnianymi i aluminiowymi? Verticalami? Shuttersami?
W sklepach DWM znajdziesz wszystkie rodzaje technik osłonowych. Zapewniamy fachowe doradztwo, profesjonalny pomiar i montaż. Z nami ochrona przed słońcem jest banalnie prosta! Gwarantujemy – znajdziemy rozwiązanie na każde okno :) Nie czekaj dłużej – przekonaj się sam –  zapraszamy do wizyty w naszych punktach handlowych bądź kontaktu telefonicznego:

Warka, Senatorska 25,
tel. 510 393 313
Góra Kalwaria, Mariańska 2/1,
tel. 789 154 516
Nowe Miasto nad Pilicą, Warszawska 71, tel. 503 590 798

Pomiar możesz zamówić kontaktując się z nami również poprzez portale społecznościowe:
www.facebook.pl/dwm24
www.instagram.com/dwm24.pl

 

Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 22 000 egz. ( 44 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty poprzedzające wydanie gazety

Lokalizacja