Z banku do przychodni

Z banku do przychodni

Adam Balcerowicz nowym kierownikiem Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Belsku Dużym.

Belski samorząd już dwukrotnie ogłaszał konkurs na stanowisko kierownika tutejszego ośrodka zdrowia. Z pełnienia tej funkcji zrezygnował dr Andrzej Pomykała, który zarządzał Belmedem przez ostatnie lata. Lekarz będzie nadal przyjmował pacjentów w belskiej przychodni.
W ogłoszonym w lipcu konkursie do kierowania belskim ośrodkiem zdrowia zgłosiło się dwóch kandydatów. Obaj z nich spełnili wymogi formalne. Decydujące miały być bezpośrednio przeprowadzone rozmowy. 15 lipca komisja konkursowa zapoznała się z koncepcjami przyszłego funkcjonowania SPZOZ Belmed obu kandydatów. Finalnie stery belskiej przychodni przejmie Adam Balcerowicz, który od kilku lat kieruje grójecką placówką Banku Spółdzielczego w Białej Rawskiej.
– To odpowiedzialna osoba – mówi Władysław Piątkowski, wójt Belska Dużego. – Wierzę, że nasza przychodnia przestanie „kuleć”.
Adam Balcerowicz podczas ubiegłorocznych wyborów samorządowych zdobył mandat radnego powiatowego. Działa również w strukturach Ochotniczej Straży Pożarnej w Rożcach, gdzie pełni funkcję sekretarza. Ukończył on Liceum Ekonomiczne w Grójcu. Studiował rachunkowość gospodarstw rolniczych na SGGW w Warszawie oraz bankowość na Politechnice Radomskiej.
Adam Balcerowicz formalnie zaczął kierować belskim Belmedem od poniedziałku 22 lipca. Spocznie na nim obowiązek ogłoszenia konkursu na medycznego zastępcę kierownika, który zajmie się przychodnią z lekarskiego punktu widzenia. (POK)


Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 22 000 egz. ( 44 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty poprzedzające wydanie gazety

Lokalizacja