Więcej miejsca dla przedszkolaków

Więcej miejsca  dla przedszkolaków

Gmina poszukuje wykonawcy, który podejmie się zadania przebudowy części szkoły podstawowej w Ciechlinie na potrzeby punktu przedszkolnego.

Projekt zakłada przebudowę parteru we wschodniej części budynku, w której obecnie znajdują się dwie sale lekcyjne. W ramach inwestycji powstanie m. in. sala zabaw oraz jej zaplecze, czyli łazienka, szatnia oraz pomieszczenie do wydawania posiłków (wraz ze strefą „czystą”, czyli blat do rozdzielania jedzenia, oraz „brudną”, czyli m. in. ze zlewem i zmywarką). Część przedszkolna będzie także wyposażona w dwa dodatkowe wyjścia ewakuacyjne (jedno z pomieszczeń do wydawania posiłków, drugie z sali zabaw). W rezultacie powstanie miejsce dla 12 dzieci.
Pozostałe przedszkolaki, tak jak dotychczas, będą się uczyć na pierwszym piętrze budynku szkoły. Zmieni się jednak nieco układ pomieszczeń w górnej kondygnacji obiektu. W pokoju nauczycielskim zostanie bowiem zorganizowana klasa dla uczniów podstawówki.
Niedawno przez gminę Pniewy przetoczyła się dyskusja na temat przeniesienia punktu przedszkolnego z budynku szkoły w Ciechlinie do niedawno wyremontowanego obiektu po szkole w Wilczorudzie Parceli. Taką propozycję wysunął wójt Ireneusz Szymczak, argumentując, iż dzieci będą miały tam lepsze warunki. Rodzice jednak chcieli, aby ich pociechy pozostały w Ciechlinie. Ostatecznie obie strony doszły do porozumienia w postaci przebudowy części podstawówki na potrzeby przedszkolne.
Przetarg ogłoszono 25 lipca, zaś termin otwarcia ofert wyznaczono na 8 sierpnia.
Znalezienie pieniędzy w budżecie i ogłoszenie przetargu nie musi jednak oznaczać tego, że roboty ruszą lada chwila. Doświadczenie uczy bowiem, że samorządy mają coraz więcej trudności ze znalezieniem firm, które zechcą podjąć się realizacji zadań zlecanych przez gminy. Przekonała się o tym właśnie gmina Pniewy, która nie mogła znaleźć chętnego przedsiębiorcy do wykonania prac przy przebudowie fragmentu szkoły podstawowej w Karolewie na punkt przedszkolny.

Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 22 000 egz. ( 44 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty poprzedzające wydanie gazety

Lokalizacja