Rowerzysta potrącił pieszego, policja szuka sprawcy

Rowerzysta potrącił pieszego, policja szuka sprawcy

Rowerzysta potrącił pieszego i zbiegł z miejsca zdarzenia. Wszystko zarejestrowały sklepowe kamery. Policja szuka sprawcy.

Do zdarzenia doszło w niedzielę, 4 sierpnia ok. godziny 18.00. 65-letni mężczyzna wychodził ze sklepu zlokalizowanego przy al. Niepodległości w Grójcu. Tuż po wyjściu został potrącony przez nadjeżdżającego z dosyć dużą prędkością nastoletniego rowerzystę. Chłopak początkowo zainteresował się losem poszkodowanego, który miał wybite zęby, ranę na głowie oraz prawej dłoni. W chwili informacji o wzywanej policji oraz pogotowiu ratunkowym, nastolatek zbiegł z miejsca zdarzenia. Okoliczności potrącenia zarejestrowała sklepowa kamera monitoringu.
– Nie spodziewałem się, że zostanę potrącony przez rowerzystę – mówi poszkodowany. – Sam jeżdżę rowerem i nie wyobrażam sobie, żeby z taką prędkością jechać chodnikiem bez uważnej obserwacji otoczenia, a tym bardziej pieszych.
Mężczyzna z raną głowy oraz dłoni trafił do szpitala. Policja zabezpieczyła nagranie z kamer monitoringu. Apeluje dodatkowo do każdego, kto kojarzy nastolatka. Blondyn w wieku ok. 20 lat, ubrany w ciemne ubrania poruszał się na białym rowerze. W chwili zdarzenia poruszał się w kierunku Kępiny, w tę stronę również odjechał podczas ucieczki.
Policja prosi o kontakt każdego kto widział zdarzenie bądź może znać sprawcę zdarzenia. Jedno jest pewne, że nastolatek nie powinien poruszać się po chodniku. Zgodnie z art. 33 przepisów o ruchu drogowym korzystanie z chodnika lub drogi dla pieszych przez kierującego rowerem jest dozwolone wyjątkowo, gdy: opiekuje się on osobą w wieku do lat 10 kierującą rowerem; szerokość chodnika wzdłuż drogi, po której ruch pojazdów jest dozwolony z prędkością większą niż 50 km/h, wynosi co najmniej 2 m i brakuje wydzielonej drogi dla rowerów oraz pasa ruchu dla rowerów; warunki pogodowe zagrażają bezpieczeństwu rowerzysty na jezdni (śnieg, silny wiatr, ulewa, gołoledź, gęsta mgła), z zastrzeżeniem ust. Kierujący rowerem, korzystając z chodnika lub drogi dla pieszych, jest obowiązany jechać powoli, zachować szczególną ostrożność i ustępować miejsca pieszym.
–  Na obecną chwilę wyjaśniane są okoliczności zdarzenia – mówi Agnieszka Wójcik z grójeckiej policji. – Dla sprawcy najlepiej byłoby, gdyby sam zgłosił się na policję.
Świadkowie zdarzenia lub osoby znające nastolatka proszone są o kontakt z KPP Grójec pod nr tel. 48 668 72 00. Prokuratura Rejonowa w Grójcu jest w trakcie procedowania wydawania zgody na upublicznienie wizerunku sprawcy zdarzenia.

Ostatnio zmienianywtorek, 13 sierpień 2019 12:43
Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 22 000 egz. ( 44 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty poprzedzające wydanie gazety

Lokalizacja