Strzelecki pojedynek

Strzelecki pojedynek

W sobotę 31 sierpnia strażacy i samorządowcy zmierzyli się w Powiatowych Zawodach Strzeleckich w Warce.

Tradycyjnie w ostatni weekend sierpnia na strzelnicy miejskiej w Warce odbyły się organizowane przez Starostwo Powiatowe w Grójcu  Powiatowe Zawody Strzeleckie dla Ochotniczych Straży Pożarnych oraz Powiatowe Samorządowe  Zawody Strzeleckie dla pracowników urzędów i instytucji z całego powiatu grójeckiego. O godzinie 9.00 rywalizację rozpoczęli strażacy, którzy konkurowali w dwóch dyscyplinach, strzelając z dwóch rodzajów broni. Pierwsza konkurencja polegała na strzelaniu z odległości  50 metrów z karabinka kbk kal.7,62 mm (znanego z potocznej nazwy „kałasznikow”). Druga konkurencja to „pojedynek strzelecki” (karabinki sportowe kal. 5,6 mm) w każdym zespole po 3 zawodników. Zespół, który zestrzelił krążki  przeciwników jako pierwszy, wygrywał. Konkurencja odbywa się na zasadzie pojedynku każdy zespół z każdym.
W rywalizacji strażackiej w kategorii indywidualnej najlepszy okazał się druh Łukasz Piekarniak z OSP Piaseczno, gmina Warka, drugie miejsce wywalczył  druh Maciej Marcinkowski OSP Piaseczno, gmina Warka. Na trzecim miejscu uplasował się druh z OSP Drwalew, gmina Chynów Maciej Petrykowski.
Zespołowo w tej kategorii najlepsi okazali  druhowie z OSP Piaseczno z gminy Warka: Marcin Donica, Łukasz Piekarnik i Maciej Marcinkowski, drugie miejsce zajęła drużyna OSP Drwalew (gmina Chynów) a trzecie drużyna z OSP Goszczyn.
Pojedynek strzelecki wyłonił następujących zwycięzców: pierwsze miejsce zajęła drużyna z OSP Drwalew, gmina Chynów, drugie miejsce OSP Piaseczno z gminy Warka, a trzecie jednostka OSP  Belsk Duży
Klasyfikacja generalna to połączenie  wyników ze strzelania zespołowego z karabinka kbk kal.7,62 mm oraz z pojedynku strzeleckiego. Zwycięzcą klasyfikacji generalnej została jednostka OSP Piaseczno z gminy Warka, drugie miejsce przypadło drużynie z OSP Drwalew (gmina Chynów) a trzecie OSP Jasieniec.
Po południu, po zaciętej walce strażaków rozpoczęły się Powiatowe Samorządowe Zawody Strzeleckie.  Urzędnicy z całego powiatu stanęli do walki o medale i puchary. Po bardzo wyrównanej walce w klasyfikacji indywidualnej w strzelaniu na odległości  50 metrów z karabinka kbk kal.7,62 mm  najlepszym zawodnikiem okazał się pracownik Starostwa Powiatowego w Grójcu Michał Jaskółowski. Drugie miejsce zajął Tomasz Waszewski z Urzędu Gminy w Belsku Dużym  a trzecie Magdalena Szulczyk – urzędniczka z gminy  Jasieniec. W klasyfikacji drużynowej zwycięzcami zostali pracownicy Starostwa Powiatowego w Grójcu: Michał Jaskółowski, Kinga Jankowska oraz Grzegorz Sowiński. Drugie miejsce zajęli pracownicy Urzędu Miejskiego w Warce a trzecie pracownicy Urzędu Gminy w Belsku Dużym.
Impreza odbyła się pod patronatem starosty grójeckiego Krzysztofa Ambroziaka, który wręczał nagrodzonym statuetki, medale i dyplomy wraz z członkiem zarządu powiatu grójeckiego Andrzejem Zarębą oraz radnym powiatu Cezarym Kołodziejskim.
 

Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 22 000 egz. ( 44 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty poprzedzające wydanie gazety

Lokalizacja