Narodowe Czytanie w Warce

Narodowe Czytanie w Warce

Po raz kolejny Para Prezydencka zaprasza do uczestnictwa w akcji społecznej Narodowe Czytanie, która popularyzuje polską literaturę, będącą nierozerwalną częścią narodowej kultury i historii.

W tym roku Starostwo Powiatowe wraz z Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce serdecznie zapraszają do wspólnej lektury zbioru „Nowele Polskie”, który stanowi wybór tekstów autorstwa m in. Marii Konopnickiej, Elizy Orzeszkowej i Bolesława Prusa. Teksty te nie straciły na aktualności mimo czasu, który upłynął od ich wydania. Uczą nas, że w życiu powinniśmy kierować się szlachetnością i solidarnością, że w społeczeństwie istnieje potrzeba niezatracania wrażliwości na ludzką krzywdę.  
Wydarzenie odbędzie się w pięknej scenerii wareckiego muzeum 7 września o godzinie 16.oo. W ubiegłorocznej edycji w skali całego kraju, w akcji wzięła udział rekordowa liczba osób. Wierzymy, że i tym razem wydarzenie będzie cieszyło się ogromną popularnością. Zaproszeni goście wcielą się w role lektorów, a uczestnicy przeżyją niezapomniane chwile głębokiej zadumy oraz radości jaką sprawia wspólne czytanie.
Akcja Narodowego Czytania popularyzując czytelnictwo, integruje we wspólnych celach i zespala we wspólnych wartościach.
Spotkajmy się 7 września br. w Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce by razem na nowo odkrywać piękno polskiej literatury.

Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 22 000 egz. ( 44 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty poprzedzające wydanie gazety

Lokalizacja