Mistrzowie wykrywania narkotyków i bomb

Mistrzowie wykrywania  narkotyków i bomb

Wyłoniono najlepszych w kraju przewodników psów służbowych.

W piątek, 6 września w Zakładzie Kynologii Policyjnej Centrum Szkolenia Policji z siedzibą w Sułkowicach, odbyło się uroczyste zakończenie XIX Finału Kynologicznych Mistrzostw Policji. Przez cztery dni trwała rywalizacja, w której uczestniczyli najlepsi w kraju przewodnicy psów służbowych do wyszukiwania narkotyków i materiałów wybuchowych. Honorowy patronat nad Mistrzostwami objęli Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji i Komendant Główny Policji.
W finale Mistrzostw udział wzięło 17 drużyn, reprezentujących komendy wojewódzkie policji i Komendę Stołeczną Policji. W mistrzostwach, na zasadzie honorowego uczestnictwa, wzięli udział przedstawiciele Straży Granicznej, Żandarmerii Wojskowej oraz Wojska Polskiego. Celem tego typu zmagań jest podnoszenie poziomu kwalifikacji zawodowych przewodników i sprawności użytkowej psów służbowych, jak również propagowanie efektywnego wykorzystania psów w przeciwdziałaniu i zwalczaniu przestępczości.
Finał Mistrzostw obejmował następujące konkurencje: test wiedzy, posłuszeństwo ogólne psa, w tym pokonywanie przeszkód, szukanie zapachów materiałów wybuchowych, szukanie zapachów narkotyków oraz praktyczne umiejętności udzielania pomocy poszkodowanym.
W klasyfikacji drużynowej bezkonkurencyjni okazali się funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu. Na podium stanęli również policjanci z Rzeszowa oraz Katowic. W klasyfikacji indywidualnej zwycięzcą został asp. Marek Balcerkiewicz z psem Harem, który jest specjalistą w wyszukiwaniu materiałów wybuchowych (KWP we Wrocławiu). Drugie miejsce zajął sierż.szt. Patrycja Wojtas z psem Imperiałem do wyszukiwania zapachów narkotyków (KWP w Poznaniu). Trzecie miejsce na podium zdobył st. asp. Tomasz Czekaj z psem o imieniu Krasa zajmującym się wyszukiwaniem materiałów wybuchowych (KWP w Rzeszowie).                                   

Opr. red.

Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 22 000 egz. ( 44 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty poprzedzające wydanie gazety

Lokalizacja