ROLETY RZYMSKIE nowoczesna dekoracja okna

ROLETY RZYMSKIE nowoczesna dekoracja okna

Czym jest roleta rzymska? To wciąż często zadawane pytanie. Choć produkt jest od kilku lat dostępny w sprzedaży i cieszy się dużym powodzeniem, nadal wielu z nas o nim nie słyszało. Zatem, czym jest i do czego służy roleta rzymska, zapytaliśmy specjalistę z firmy DWM.

Roleta rzymska jest połączeniem mechanizmu klasycznej rolety oraz firany lub zasłony. Roleta rzymska jest bardzo popularną alternatywą dla tradycyjnej dekoracji okna. Idealnie sprawdza się w małych i dużych oknach. Można ją powiesić samodzielnie lub w towarzystwie zasłon. Dzięki roletom rzymskim można bardzo łatwo i efektownie urozmaicić wygląd wnętrza. Roleta rzymska może pełnić funkcję firanki lub zasłony w zależności od tkaniny jaką wybierzemy do jej uszycia. Pozwala to na dopasowanie produktu do rodzaju pomieszczenia pod kątem odpowiedniej kolorystyki, wzornictwa, rozmiaru, stopnia zaciemnienia, zgodnie z oczekiwaniami klienta.

Do jakich pomieszczeń jest przeznaczona taka roleta? Nie ma żadnych ograniczeń. Produkt może być zastosowany do każdego pomieszczenia w naszym domu, niezależnie od stylu wnętrza jak i jego funkcjonalności. Bardzo szeroka paleta tkanin, pod względem różnorodnego wzornictwa i kolorystyki, z połączeniem różnych modeli szycia pozwala na dostosowanie rolet do pomieszczeń urządzonych w stylu prowansalskim, skandynawskim, glamour, boho, shabby chic, romantycznym, nowoczesnym, kolonialnym czy klasycznym. Najczęściej jest to produkt wybierany przez klientów do dekoracji okna w salonie lub kuchni, ale tak naprawdę świetnie sprawdza się w każdej części domu, również w łazienkach, sypialniach i pokojach naszych dzieci.

Jak wygląda roleta rzymska? Pod względem wizualnym na to pytanie nie da się jednoznacznie odpowiedzieć, chyba że chodzi o opis budowy rolety. Tu sprawa jest prosta. W skład wchodzi mechanizm sterujący wyposażony w łańcuszek i odpowiednie bębenki służące do zwijania i rozwijania rolety. Mechanizm ten można zamontować zarówno do ściany, jak i sufitu, ale często zakładany jest również bezpośrednio na ramie okiennej za pomocą specjalnych uchwytów bezinwazyjnych. Mechanizm jest wyposażony w funkcję STOP, dzięki czemu roletę można zatrzymać w dowolnej pozycji, bez konieczności blokowania łańcuszka. Druga część rolety to tkanina i model szycia. Tu głównym ograniczeniem jest tylko wizja klienta. Dlaczego? Pod hasłem rolety rzymskiej kryje się kilka podstawowych modeli, tj. klasyczna, dzień i noc, falista czy austryjacka. Na życzenie klienta, roleta może być wzbogacona w specjalne przeszycia, podpięcia, marszczenia, haftki, kokardki, kryształki itp. ozdoby stosowane w dekoracji okien. Jak działa roleta? Poziome przeszycia sprawiają, że materiał układa się w dekoracyjne zakładki, a okno możemy zasłoniać tak jak klasyczną roletą, częściowo - opuszczjąc roletę do wybranej wysokości, lub całkowicie - rozwijając materiał do samego końca.
Rolety rzymskie skierowane są dla osób ceniących pomysłowość, styl i nowoczesność oraz oryginalne, a przy tym praktyczne rozwiązania w dekoracji okien. W zależności od zastosowanej tkaniny, roleta może spełniać funkcję firanki lub zasłony, a w modelu dzień i noc obydwie funkcje jednocześnie, co daje nam dużą swobodę w kontrolowaniu ilości światła w pomieszczeniu.

Jak wygląda konserwacja takiej rolety? Czy rolety rzymskie można prać? Oczywiście rolety rzymskie można prać, dzięki czemu są proste w utrzymaniu czystości. Roleta typu rzymskiego jest nie tylko funkcjonalna, ale też niezwykle łatwa w montażu. Mocowana jest ona za pomocą rzepu do szyny. Wspomniany rzep sprawia, że tkaninę rolety można łatwo oraz szybko zdjąć, odświeżyć i założyć ponownie. Dodatkową zaletą jest możliwość uszycia również innych tkanin do tego samego mechanizmu. Często lubimy jak wystrój naszego domu delikatnie zmienia się w zależności np. od pory roku. Jeśli posiadamy już gotowy zestaw tkanin na dwa różne okresy, wystarczy tylko wyciągnąć go z szafy i wymienić.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze rolety? Najważniejsze przy wyborze odpowiedniej rolety rzymskiej jest dobre zwymiarowanie okna. Najlepiej, jeśli zajmie się tym specjalista - roleta rzymska, aby mogła spełniać swoje funkcje i stanowić ozdobę wnętrza, musi idealnie pasować. Kolejną kwestią jest wybór odpowiedniej tkaniny. Materiał na roletę rzymską powinien być dość ciężki. Należy zwrócić uwagę na to, aby ładnie się układał, a po praniu zachował swój kształt. Warto również sprawdzić standard wykonania rolety rzymskiej. Niestety często okazuje się, że jakość wykonania rolet rzymskich gotowych - do kupienia w marketach „od ręki” - jest daleka od ideału. Przed zakupem gotowej rolety rzymskiej sprawdźmy również, jak działa mechanizm rolety - powinien on chodzić gładko, bez zacinania się. Jest to ważne szczególnie w przypadku dużych rolet rzymskich. Mechanizmy takich rolet często nie radzą sobie z ciężarem materiału. Polecam jednak z tematem udać się do profesjonalistów, aby uniknąć w przyszłości problemów związanych z działaniem mechanizmu. Każda roleta powinna być szyta na indywidualne zamówienie klienta, aby idealnie pasowała do jego wnętrza.

Nasza firma oferuje indywidualne szycie każdej rolety. Przyjedziemy, zmierzymy, doradzimy oraz zamontujemy. Każda roleta może być unikatowa i niepowtarzalna, a mechanizm będzie niezawodny. A może potrzebna jest firana lub zasłona? Nie ma problemu! To również uszyjemy. Firma DWM poleca zakup i montaż rolet, firan, zasłon oraz karniszy do Twojego domu. Z nami dekoracja okna jest banalnie prosta! Nie czekaj dłużej – przekonaj się sam - zapraszamy do naszych sklepów bądź kontaktu telefonicznego:

Warka, Senatorska 25, tel. 510 393 313
Góra Kalwaria, Mariańska 2/1,
tel. 789 154 516
Nowe Miasto nad Pilicą, Warszawska 71, tel. 503 590 798
www.facebook.pl/dwm24
www.instagram.com/dwm24.pl

Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 22 000 egz. ( 44 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty poprzedzające wydanie gazety

Lokalizacja