Wypadki w gospodarstwach

Wypadki w gospodarstwach

Tragiczna śmierć dwójki dzieci w gospodarstwach sadowniczych. Policja apeluje o ostrożność.

W sobotę, 5 października w miejscowości Trzylatków Duży doszło do tragicznego wypadku. 12-letni chłopiec został przygnieciony wózkiem widłowym. Jak wyjaśnia nam oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Grójcu, kom. Agnieszka Wójcik, chłopiec samodzielnie obsługiwał wózek i w pewnej chwili stracił nad nim panowanie. Wózek przewrócił się i przygniótł dziecko. Niestety, wypadek okazał się tragiczny w skutkach.
– Prokuratura prowadzi dochodzenie w tej sprawie – mówi Agnieszka Wójcik z grójeckiej policji. – Ustalane są fakty, m.in. skąd chłopiec miał kluczyki do wózka.
Do innego, równie tragicznego zdarzenia z udziałem dziecka w pracach polowych doszło w ubiegłym tygodniu pod Warką. Dwoje dzieci jechało na dwukółce. Ciągnikiem kierował członek rodziny. Podczas podróży jedno z dzieci, pięcioletni chłopiec spadł z przyczepki.
– Chłopiec z poważnymi obrażeniami został przewieziony do szpitala – mówi Agnieszka Wójcik. – Po dwóch dniach niestety zmarł.
Policja apeluje o ostrożność w czasie wykonywania prac w gospodarstwach. Wypadkowi najczęściej winne są pośpiech i nieuwaga. Niestety, w opisanych wyżej historiach brały udział dzieci. Ważne, aby unikać sytuacji, które mogą doprowadzić do tragedii. 
– Jeśli nie ma takiej potrzeby, to nie angażujmy dzieci w prace w sadach – apeluje Agnieszka Wójcik.
Redakcja

Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 22 000 egz. ( 44 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty poprzedzające wydanie gazety

Lokalizacja