Nowa trasa z objazdami

Nowa trasa z objazdami

Czy po ponad dwóch tygodniach przerwy, kierowcy znów będą mogli bez przeszkód podróżować drogą powiatową Błędów – Huta Błędowska przez wieś Wilhelmów?

Do końca tego tygodnia (13 października) potrwają prace związane z naprawą przepustu na drodze powiatowej Błędów – Huta Błędowska przez wieś Wilhelmów. Od czwartku 26 września trasa została zamknięta dla ruchu z powodu zapadniętego przepustu.
Jak poinformował nas dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Grójcu, Adrian Jachoski powodem zniszczenia przepustu na drodze był ogień. Prawdopodobnie jeden z mieszkańców palił gałęzie i ogień stopił częściowo rurę przepustową. Ulewa wymyła jej resztki, przez co jezdnia wisiała w powietrzu.
Początkowo na drodze zastosowano ograniczenie tonażowe dla pojazdów, do 3,5 tony. W związku z niezastosowaniem się do niego kierowców samochodów ciężarowych, podjęto decyzję o zamknięciu trasy.
– Od środy 26 września odcinek drogi został zamknięty dla ruchu pojazdów i wyznaczono objazdy – mówi Adrian Jachoski.
Droga została zabezpieczona z obu stron barierkami, pojawiło się stosowne oznakowanie, lampy sygnalizacyjne, a także wyznaczono objazdy. Dla bezpieczeństwa usypano również barierę z 20 ton piasku. Mimo to już kolejnego dnia kierowca autobusu postanowił ominąć blokady i pojechać chodnikiem, co zakończyło się jego zarwaniem.
Do zdarzenia doszło 27 września po godzinie 8.00 rano.
– Pomimo oznaczenia o prowadzonych pracach drogowych, kierowca pojechał dalej – mówi Agnieszka Wójcik z grójeckiej policji – Na szczęście w pojeździe nie było pasażerów.
Odcinek drogi na którym doszło do zarwania przepustu objęty był jeszcze gwarancją wykonawcy (droga została otwarta po modernizacji w grudniu 2016 roku). Stopienie się rury nie kwalifikuje się jednak do prac pogwarancyjnych. By móc wykonać jego naprawę odcinek w porozumieniu z firmą, która trzy lata temu wykonała modernizację drogi, został wyłączony z gwarancji.
– Mamy już przygotowane zlecenie dla wykonawcy – mówił w środę 2 października Adrian Jachoski, dyrektor PZD. – Z końcem tego tygodnia powinien on już przystąpić do prac.
Dyrektor Jachoski szacuje, że remont przepustu pochłonie ok. 30 000 złotych. Trasa ma być otwarta dla ruchu do końca tego tygodnia (13 października).
Mieszkańcy Wilhelmowa nie mogą doczekać się zakończenia prac. Zamknięcie fragmentu trasy spowodowało, że ruch przeniósł się na drogi gminne (drogi przez centrum Wilhelmowa i częściowo gruntową drogę Wilhelmów - Ignaców).

Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 22 000 egz. ( 44 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty poprzedzające wydanie gazety

Lokalizacja