Ładne boisko przy ładnej hali?

Ładne boisko przy ładnej hali?

Gmina zamierza zmodernizować boisko przy Zespole Szkół Ogólnokształcących (ZSO) im. Jana Kilińskiego w Mogielnicy.

W poprzednim wydaniu „Jabłonki” wspominaliśmy, że radni w trakcie ostatniej sesji (30 września) zabezpieczyli w tegorocznym budżecie gminy kwotę 20 tys. zł na przebudowę boiska przy ZSO. Dokładniej rzecz ujmując, pieniądze te zostaną przeznaczone na wykonanie dokumentacji niezbędnej do wykonania inwestycji.

Sztuczna nawierzchnia
W sumie gmina z własnych pieniędzy planuje przeznaczyć na modernizację boiska niespełna 80 tys. zł (wliczając w to wspomniane 20 tys. zł na dokumentacje). Resztę potrzebnych środków samorząd zamierza pozyskać za pośrednictwem programów dofinansowujących rozwój infrastruktury sportowej (prowadzą je m. in. Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki).
Jaki będzie zakres prac modernizacyjnych? Tego jeszcze dokładnie nie wiadomo. – Gdy znajdziemy projektanta, zorganizujemy spotkanie z dyrekcją szkoły, nauczycielami wychowania fizycznego i ludźmi zajmującymi się sportem. Oni przedstawią projektantowi swoje oczekiwania i pomysły. Między innymi na tej podstawie powstanie koncepcja i projekt wykonawczy – wyjaśnia burmistrz Mogielnicy Sławomir Chmielewski.
Wiemy jednak, iż urząd skłania się do wykonania boiska ze sztuczną nawierzchnią oraz bieżni lekkoatletycznej. Obiekt ma służyć przede wszystkim potrzebom Zespołu Szkół Ogólnokształcących. – Będą tu odbywać się zajęcia WF-u i inne zajęcia z aktywności fizycznej. W Mogielnicy jest już jedno ogólnodostępne boisko. Znajduje się ono na kompleksie sportowym – mówi burmistrz.

Mają halę
Obecnie boisko przy ZSO posiada naturalną nawierzchnię trawiastą. Jest ono otoczone bieżnią lekkoatletyczną pokrytą pylistym materiałem. Od czasu do czasu, gdy pozwala pogoda, na obiekcie odbywają się zajęcia z wychowania fizycznego. Zdecydowanie częściej uczniowie ZSO ćwiczą na znajdującej się przy szkole hali sportowej (jest to jeden z najlepszych obiektów tego typu w powiecie grójeckim).

Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 22 000 egz. ( 44 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty poprzedzające wydanie gazety

Lokalizacja