„Żołnierz polski w drodze do niepodległości” – nowa wystawa czasowa w pałacu w Małej Wsi

„Żołnierz polski w drodze do niepodległości” – nowa wystawa czasowa w pałacu w Małej Wsi

„Żołnierz polski w drodze do niepodległości” – nowa wystawa czasowa w pałacu w Małej Wsi

W jaki sposób opowiadać dzieciom o niepodległości? Gdzie można przypomnieć sobie ważne daty z historii Polski? W Pałacu Mała Wieś przez cały listopad zobaczycie wystawę replik mundurów z lat 1794-1945.
Wystawa „Żołnierz polski w drodze do niepodległości” ukazuje historię mundurów oraz losy żołnierzy walczących o niepodległość. Stroje, które można zobaczyć w Małej Wsi to repliki oryginalnych mundurów. Pochodzą z kolekcji Michała Kępińskiego i Jana Nałęcza.
Kolekcja prezentuje 10 mundurów. Zwiedzający mogą zobaczyć m.in. strój kosyniera walczącego w Powstaniu Kościuszkowskim w 1794 roku. Przypomną sobie historię Powstania Styczniowego, za sprawą munduru oficera z tego okresu. Zobaczą również mundur marszałka Józefa Piłsudskiego, czy żołnierza Armii Krajowej walczącego w Powstaniu Warszawskim.
Wystawę można oglądać przy okazji zwiedzania pałacu z przewodnikiem w każdą sobotę, w niedzielę i święto o godzinie 15.00. Bilet wstępu kosztuje 20 złotych, ulgowy – 10 złotych i można kupić go w recepcji hotelu.


Informacje o Pałacu Mała Wieś
Kompleks pałacowo-parkowy w Małej Wsi łączy piękno XVIII-wiecznej architektury z nowoczesnymi przestrzeniami bankietowymi i hotelowymi. Jego pierwszym właścicielem był Bazyli Walicki – doradca Stanisława Augusta Poniatowskiego. Pałac był również rezydencją książęcą Zdzisława Lubomirskiego, prezydenta Warszawy.
Mała Wieś to urokliwie położona miejscowość koło Grójca, otoczona sadami jabłoni i 200-letnim rezerwatem przyrody „Modrzewina”. Doskonale zachowany i odrestaurowany pałac uznawany jest przez wielu za „Perłę Mazowsza”. Obok historycznego obiektu wybudowano nowoczesne przestrzenie konferencyjno-bankietowe: majestatyczną Nową Oranżerię z widokiem na ogród francuski oraz industrialną Szklarnię z wyjściem na zieloną polanę.
Pałac Mała Wieś to także stylowa przestrzeń hotelowa dla ponad 120 osób. Apartamenty i pokoje usytuowane są w kilku niezależny budynkach – w Oficynach, w Hotelu Spichlerz oraz w Domu Ogrodnika. Kulinarnym sercem Pałacu Mała Wieś jest Restauracja Stara Wozownia, tętniąca życiem i kusząca zapachami książęcej gościnności. Koneserzy wytrawnych trunków odnajdą swoje miejsce w przypałacowej Winiarni, smakosze herbat natomiast, w pałacowej Herbaciarni.
Mała Wieś jest przyjazna aktywnym osobom. Na Stawie Wielkim można pływać łódką, na strzelnicy golfowej ćwiczyć pierwsze uderzania, a na boisku wygrać z kolegą w tenisa. Po wyczerpującym szkoleniu zapraszamy również do Ukrytej Komnaty Wellness & Spa. Masaże, pobyt w saunie czy chwila wycieszenia to doskonały relaks po długim aktywnym dniu.

Pałac Mała Wieś
Mała Wieś 40
05-622 Belsk Duży
telefon: +48 782 40 40 40
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.palacmalawies.pl

Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 22 000 egz. ( 44 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty poprzedzające wydanie gazety

Lokalizacja