Zespół Szkół Specjalnych im. ks. J. Twardowskiego w Grójcu świętował 101. rocznicę Odzyskania Niepodległości

Zespół Szkół Specjalnych im. ks. J. Twardowskiego w Grójcu świętował  101. rocznicę Odzyskania Niepodległości

W piątek 8 listopada, w ZSS w Grójcu został zorganizowany już IV Rajd Niepodległościowy, aby uczniowie mogli uczcić święto narodowe oraz poznać i utrwalić lepiej historię naszego miasta i kraju.

W tym roku uczestnicy podzieleni na cztery drużyny przyjęli nazwy: Sokoły, Niepokonani, Szare Berety i Wędrownicy. Drużyny przygotowywały się już od poniedziałku. Uczniowie wykonali samodzielnie biało-czerwone kotyliony, przypomnieli sobie Kodeks Młodego Patrioty, ćwiczyli hymn (4 zwrotki!) oraz zakupili znicze. Przed wyruszeniem w teren każda drużyna została zapoznana z wydarzeniami związanymi z odzyskaniem niepodległości przez Polskę.
I tak w piątek, 8 listopada uczniowie przystąpili do obchodów 101 ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI. Najpierw gra terenowa, na czas z zadaniami do rozwiązania w historycznych miejscach Grójca. O godz. 11.11 odśpiewanie czterech zwrotek Mazurka Dąbrowskiego w ramach ogólnopolskiej akcji "Szkoła do hymnu", a potem wspólna zabawa „Jaka to melodia”- odgadywanie i śpiewanie żołnierskich i patriotycznych piosenek. Na zakończenie szkolnych obchodów każda klasa otrzymała pamiątkowy dyplom.
Ten radosny dzień umiliły nam słodkości firmy Ferrero, za które serdecznie dziękujemy.
Nasza szkoła włączyła się również w miejskie obchody. Poczet sztandarowy Zespołu Szkół Specjalnych im. ks. J. Twardowskiego w Grójcu reprezentował szkołę podczas niedzielnych uroczystości.
Info.ZSS
im.ks.J.Twardowskiego
w Grojcu

Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 22 000 egz. ( 44 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty poprzedzające wydanie gazety

Lokalizacja