Turniej Mistrzów na mroźnej Alasce

Turniej Mistrzów na mroźnej Alasce

W dniu 9 listopada na Alasce (USA), odbył się 58 Turniej Mistrzów Kubota Cup, którego organizatorem i pomysłodawcą jest legendarny karateka w tym regionie, Hanshi Charles Scott 9 dan. Była to również okazja do obchodów jego 70 urodzin, na które przybyli jego najstarsi uczniowie. W latach osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych odnosili spektakularne zwycięstwa w Mistrzostwach Ameryki oraz Świata. W Turnieju wystartowali zawodnicy między innymi z Kalifornii, Colorado, Waszyngtonu, Honolulu, Florydy.

Na specjalne zaproszenie Hanshi Scotta oraz IKA ALASKA w zawodach wzięli udział bracia Krzysztof i Jacek Chałupka, którzy po ponad 27-godzinnej podróży znaleźli się na mroźnej i śnieżnej Alasce. Pogoda nie rozpieszczała zawodników z Polski. W dniu zawodów temperatura spadła poniżej – 20 stopni, co bardzo utrudniło aklimatyzację.
Turniej ten jest nietypowy, ponieważ na jednych matach rywalizują ze sobą zawodnicy z różnych systemów walk: taekwondo, tang soo do, kick boxing, kung fu oraz karate. To wszystko daje niesamowitą atmosferę. Turniej, przypominał zmagania z lat dziewięćdziesiątych XX w, które mogliśmy oglądać w amerykańskich filmach z tego okresu. Rywalizacja rozpoczęła się od konkurencji technicznych – kata. Wystartował w niej m.in. jeden z najlepszych zawodników kata w latach dziewięćdziesiątych Tim Toliver, który kilkukrotnie odwiedzał Polskę. W tak doborowej stawce Krzysztof Chałupka zdobył brązowy medal.
Kumite, czyli walki rozgrywane były w formule open, bez podziału na kategorie wagowe i wiek. Jedynym kryterium było posiadanie czarnego pasa.  Konkurencja kumite rozpoczęła się od walk eliminacyjnych. W półfinale Jacek Chałupka trafił na 21-letniego, bardzo szybkiego zawodnika z Alaski, natomiast Krzysiek na Rosjanina mieszkającego na co dzień w Stanach Zjednoczonych. Obie walki bracia Chalupka wygrali i tym samym spotkali się w finale. Po zaciętej walce złoty medal zdobył Krzysztof Chałupka, rewanżując się bratu za przegraną z przed dwóch lat. Dzięki trzem medalom (złoty, srebrny, brązowy) IKA POLAND wygrało klasyfikację generalną turnieju.
Kolejnym sprawdzianem zawodników IKA POLAND, będzie Puchar Europy w Rumunii oraz bardzo prestiżowy turniej na Malcie – Malta Open 2020.

Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 22 000 egz. ( 44 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty poprzedzające wydanie gazety

Lokalizacja