Lekarskie połączenie sił

Lekarskie połączenie sił

Lokalny Ośrodek Zdrowia z pełną obsadą lekarską już od nowego roku.

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Błędowie od stycznia będzie współpracował z pięcioma lekarzami. Zespół medyczny zasili dr Jacek Smoleński (lekarz) rodzinny, który przez ostatnie lata prowadził własną poradnię lekarską w ramach NFZ przy ul. Nowy Świat w Błędowie.
Inicjatorami podjęcia współpracy z lekarzem byli dr Ada Piotrowska-Nowocień, kierownik ośrodka zdrowia w Błędowie oraz wójt Mirosław Jakubczak.
– W wielu takich placówkach jak nasza zaczyna brakować chętnych do pracy lekarzy – mówi dr Ada Piotrowska-Nowocień – W związku z tym, że dr Smoleński również przyjmował pacjentów w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia, postanowiliśmy, że połączymy siły. Obecnie jesteśmy zabezpieczeni medycznie pod każdym kątem.
Efektem prowadzonych rozmów będą zmiany personalne w błędowskim SPZOZie. Już od 1 stycznia ośrodek zdrowia będzie tworzył zespół pięciu lekarzy, w tym wspomniany dr Jacek Smoleński. Do błędowskiego SPZOZu przechodzi również pielęgniarka, która od lat współpracowała z doktorem.
– Porozumienie to usprawni pracę naszego ośrodka zdrowia – przyznaje Mirosław Jakubczak, wójt Błędowa.
W związku ze zmianą, błędowski SPZOZ prosi wszystkich pacjentów dr Jacka Smoleńskiego o składanie nowych deklaracji wyboru lekarza do 20 grudnia bieżącego roku. Wpłynie to na usprawnienie rejestracji na pierwszą wizytę w nowym roku.
Na piętrze ośrodka zdrowia zaadaptowano także dodatkowe pomieszczenie, które posłuży lekarzom m.in. do wystawiania elektronicznych e-recept, a także uzupełniania dokumentacji medycznej. Dzięki takiemu rozwiązaniu z gabinetu lekarskiego bez zbędnego oczekiwania będzie mógł korzystać kolejny doktor.

Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 22 000 egz. ( 44 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty poprzedzające wydanie gazety

Lokalizacja