Mogielnica dla Kubusia

Mogielnica dla Kubusia

Dzięki grupie ludzi dobrego serca i hojności parafian w ciągu kilku godzin udało się zebrać ponad 4 tys. zł na leczenie 16-miesięcznego Kubusia z Mogielnicy.

Głównym bohaterem tej historii jest Kubuś Owczarek. Malec przyszedł na świat w sierpniu 2018 roku. W pierwszej chwili wydawało się, że ze zdrowiem chłopca jest wszystko w porządku. Kłopoty zaczęły się kilka dni po urodzeniu. Stwierdzono u niego silną kolkę i wadę serca wymagającą skomplikowanej operacji. Obecnie dziecko ma orzeczenie o niepełnosprawności, a jego stan psychiczny i fizyczny jest znacznie opóźniony w porównaniu do rówieśników. Lekarze zdiagnozowali u niego tzw. „wielowadzie”, innymi słowy „zespół wad wrodzonych”. Kluczem do zdrowia i rozwoju chłopca jest rehabilitacja. Niestety, ćwiczenia i leczenie dziecka to ogromne koszty, znacznie przewyższające możliwości finansowe rodziców.

Znikały w mgnieniu oka
Kubuś i jego rodzice nie zostali jednak sami. Za sprawą księdza proboszcza parafii św. Floriana w Mogielnicy Grzegorza Wolskiego, Grupy Parafialnej Effatha, Koła Gospodyń Wiejskich „Dziarnowianki”, uczniów i grona pedagogicznego Zespołu Szkól Ogólnokształcących w Mogielnicy, Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Mogielnicy oraz Technikum Zawodowego ZDZ w Nowym Mieście nad Pilicą 8 grudnia pod kościołem pw. św. Floriana w Mogielnicy odbył się kiermasz świąteczny. Dochód z wydarzenia został w całości przeznaczony na leczenie Kuby.
Na odwiedzających stoisko czekały różności, począwszy od ciast, ciasteczek i innych wypieków autorstwa „Dziarnowianek”, gorącej herbaty, kawy, poprzez świąteczne kartki, a skończywszy na dekoracjach handmade, których wybór szczególnie duży. Można było kupić aniołki, choinki, bombki, świece, puszki na kawę, szklane kule, zimowe makiety i wiele, wiele innych przedmiotów. Różniły się rozmiarem, kolorystyką, wielkością, motywami, a także techniką wykonania.
Kiermasz cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Ciasta i wszelkiego rodzaju ozdoby bardzo szybko znikały ze stoiska. W sumie podczas wydarzenia na leczenie Kubusia zebrano 4131 zł.

Nawet najdrobniejszy gest
Poprosiliśmy jedną z wolontariuszek, panią Iwonę, o podsumowanie akcji. Odpowiedziała nam cytatem: – ,,Każdy gest, nawet najdrobniejszy… zmienia świat… czyjś świat…”. – Kwota, którą dzięki Państwu zebraliśmy, w znacznym stopniu wesprze rodziców w walce o zdrowie syna. Wszystkim uczestnikom, darczyńcom, serdecznie dziękuję – dodała.
Pomóc Kubusiowi można, wpłacając pieniądze na konto Fundacji Dzieciom „Zdążyć z pomocą”, ul. Łomiańska 5, 01-685 Warszawa, nr konta: 42 2490 0005 0000 4600 7549 3994 tytułem „36340 Jakub Owczarek darowizna na pomoc i ochronę zdrowia”. Inna forma wsparcia finansowego to przekazanie 1% podatku. By to uczynić, w rozliczeniu rocznym wystarczy wpisać: KRS: 0000037904, cel szczegółowy: 36340 Jakub Owczarek.

Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 22 000 egz. ( 44 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty poprzedzające wydanie gazety

Lokalizacja