666 na cmentarzu

666 na cmentarzu

CHYNÓW: Nieznany sprawca zniszczył pięć nagrobków na tutejszym cmentarzu parafialnym. Akt wandalizmu czy antykatolicki atak? Sprawę bada grójecka policja pod nadzorem prokuratury.

Policja szuka sprawcy, który z 18 na 19 grudnia w godzinach 20.00-14.00 uszkodził pięć nagrobków. O zdarzeniu zaalarmował policję proboszcz chynowskiej parafii, ks. kan. Piotr Borys.
– W tym przypadku większą szkodą są uczucia religijne, niżeli materialne zniszczenia – mówi ks. Piotr Borys.
Nieznany sprawca uszkodził płytę jednego z nagrobków, krzyż, a z pozostałych czterech zerwał krzyże (plastikowe bądź aluminiowe wielkości ok. 30 cm), jeden z nich wbijając do góry nogami [Krzyż św. Piotra, bywa on wykorzystywany w symbolice satanistycznej jako odwrotność krzyża chrześcijańskiego. Stąd też czasem jest nazywany „krzyżem satanistycznym”. Ma to na celu wyrażenie postawy antyreligijnej. przyp. red.] Dodatkowo na piasku napisał „666 Satan”. Do zdarzenia doszło w części cmentarza od strony lasu.
– Prowadzimy podstępowanie w kierunku obrazy uczuć religijnych – mówi Agnieszka Wójcik, rzecznik grójeckiej policji.
Mowa o paragrafie 196 kodeksu karnego, w myśl którego ”kto obraża uczucia religijne innych osób, znieważa publicznie przedmiot czci religijnej lub miejsca przeznaczonego do publicznego wykonywania obrzędów religijnych, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat dwóch.”.
Grójecka policja zwraca się z apelem do osób, które mogą coś wiedzieć na temat zdarzenia o przekazywanie informacji. Nadzór nad postępowaniem prowadzi grójecka prokuratura.
Redakcja

Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 22 000 egz. ( 44 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty poprzedzające wydanie gazety

Lokalizacja