391 wystawców i 16 000 odwiedzających. Targi TSW 2020 za nami!

391 wystawców i 16 000 odwiedzających. Targi TSW 2020 za nami!

W dniach 15 i 16 stycznia 202 roku w Ptak Warsaw Expo odbyła się X  jubileuszowa edycja Targów Sadownictwa i Warzywnictwa – TSW 2020.
Cieszymy się z kolejnego sukcesu !

TSW jest jedną z największych specjalistycznych wystaw ogrodniczych w Europie Środkowo-Wschodniej. Miejscem spotkań producentów owoców i warzyw z producentami i dystrybutorami maszyn ogrodniczych, środków produkcji, chemii, nawozów oraz dostawcami usług dla branży ogrodniczej.
Podczas minionej edycji TSW swoją ofertę zaprezentowało 391 wystawców z kraju i z zagranicy na ponad 27 500 m² powierzchni wystawienniczej. W stosunku do zeszłego roku do grona wystawców dołączyły kolejne nowe firmy.
TSW z roku na rok się rozrasta !  Poszerza się grono wystawców i ilość odwiedzających.
W ciągu dwóch dni targi odwiedziło ponad 16 000 osób (wejście na targi było rejestrowane). Wielu gości przyjechało z zagranicy: Austrii, Niemiec, Belgii, Białorusi, Czech, Estonii, Francji, Holandii, Litwy, Portugali, Słowacji, Ukrainy, Włoch, Egiptu oraz Indii.
Uroczystego otwarcia TSW 2020 dokonał Pan Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Pan Jan Krzysztof Ardanowski. Podczas ceremonii po raz siódmy przyznane zostały Nagrody im. prof. Szczepana A. Pieniążka oraz uhonorowanie wystawców, którzy są z nami od 10 lat.
Jak co roku bardzo ważną i integralną częścią TSW były konferencje branżowe, podczas których polscy i zagraniczni specjaliści wygłosili blisko 60 wykładów. Swoją wiedzą podzielili się zarówno wybitni naukowcy, jak i praktycy. Pierwszego dnia miały miejsce: VI Sadownicze Forum Ekonomiczne, VII Konferencja Truskawkowa oraz konferencja o ekologii w ogrodnictwie. W czwartek odbyły się konferencje: sadownicza, o warzywach polowych, na temat uprawy pod osłonami i konferencja pt. „Perspektywiczne gatunki w ogrodnictwie”. Łącznie na targach wykładów wysłuchało blisko 3000 osób. Ponad 2000 osób oglądało bezpośrednie transmisje wybranych wykładów przez Internet.
 Organizator Targów Sadownictwa i Warzywnictwa – Oficyna Wydawnicza Oikos Sp. z o. o. – serdecznie zaprasza na XI  edycję targów TSW 2021, w dniach 13-14 stycznia 2021.
Tegoroczna, jubileuszowa edycja Targów Sadowniczo Warzywniczych po raz kolejny pobiła, już na wstępie, swój własny rekord. Jacek Kłudka, prezes Oficyny Wydawniczej OIKOS, organizator targów i ich główny sprawca, poinformował, że rok 2020 zapisze się największą liczbą wystawców – 390, największą powierzchnią wystawienniczą – ponad 27,5 tys. m² (ponad 2 ha) oraz największą liczbą konferencji tematycznych – 7 (ponad 60 prelegentów). Tajemnicą, jak na razie, pozostaje liczba odwiedzających, choć już dziś wiadomo, że tylko poprzez system rejestracji online zgłosiło swój udział ponad 6,5 tys. odwiedzających.
Rozpoczęcie targów to doskonała okazja do... podsumowań. Bynajmniej nie kolejnej edycji, ale tego, co już za nami. To także doskonały moment, by porozmawiać o tym, co czeka branżę. To w końcu odpowiedni czas i miejsce, by o branży słów kilka, raczej ciepłych, wypowiedzieć. Dyrektor Instytutu Ogrodnictwa w Skierniewicach, Dorota Konopacka podkreśliła, że „Produkty sadownicze i warzywnicze są prawie ta samo ważne, jak chleb. Wobec tego ich produkcja powinna się cechować jak najwyższą jakością”. W podobnym tonie wypowiedział się Jan Krzysztof Ardanowski, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi: „Polscy producenci warzyw i owoców nie mogą zapominać, że najważniejsza jest jakość. Nasze produkty muszą wyróżniać się na tym tle na światowych rynkach. Nie możemy udawać, że nas to nie dotyczy”. Minister podkreślił także kwestie, o których mowa już od dawna, a które dotyczą braku zorganizowania rodzimych przedsiębiorców: „Brakiem organizacji przegrywamy z krajami, które są od nas mniej konkurencyjne na rynkach. Dlatego istotne jest, byśmy się spotykali i rozmawiali. A targi są doskonałym miejscem, gdzie można rozmawiać o problemach branży, między sobą, między producentami. To właśnie tu, na TSW jest wszystko, co przemysł, co branża sadowniczo-warzywnicza oferuje”. Na fakt, że to właśnie podczas targów, a nie w „sieci”, gdzie toczy się coraz większa część naszego życia, spotykają się ludzie, którym dobro i rozwój branży leży na sercu, zwróciła uwagę Agata Stolarska z Timac Agro Polska: „Mimo że prawie wszystko można znaleźć w sieci, to TSW są przykładem na to, że ludzie, fachowcy potrzebują spotkań i rozmów na żywo, że szukają informacji u źródła”. W podobnym tonie wypowiedział się prezes Związku Sadowników RP, poseł, Mirosław Maliszewski: „Tego typu konferencje i spotkania – dla fachowców i z fachowcami – będą służyły sadownikom. To największa impreza skierowana dla nich w tej części Europy”.
Czy warto więc odwiedzić Targi Sadowniczo Warzywnicze? Z całą pewnością! Bo to miejsce, które oferuje bardzo wiele tym, którzy oczekują konkretnych i fachowych informacji. I którzy pragną spotkać się z podobnymi sobie ludźmi, którym dobro branży, jej rozwój i przyszłość nie są obojętne. Życzymy więc owocnych spotkań!

Podczas uroczystego otwarcia TSW 2020 po raz siódmy przyznane zostały Nagrody im. prof. Szczepana A. Pieniążka. Jury konkursu uhonorowało najbardziej innowacyjne i korzystne dla ogrodnictwa, środowiska i społeczeństwa produkty zgłoszone przez wystawców. W tegorocznej edycji konkursu kapituła postanowiła nagrodzić następujące produkty, rozwiązania lub technologie:

Carbohumic  - ekstrakt humusowy wykonany na bazie węgla brunatnego – zgłoszony przez Carbohort Sp. z o.o.
Delfin WG - zgłoszony przez  Agrosimex Sp. z o.o.
Enbar - zgłoszony przez Royal  Brinkman Polska Sp. z o.o.
Wszyscy obecni na posiedzeniu Kapituły byli zgodni co do tego, że ta edycja konkursu obfitowała w ciekawe i godne uhonorowania produkty, dlatego postanowiła przyznać wyróżnienie dla:
Plantalux  Medio  - wielozadaniowy sensor w systemie sterowania oświetleniem  – zgłoszona przez  Plantalux Sp. z o.o.
Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy !!!

Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 22 000 egz. ( 44 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty poprzedzające wydanie gazety

Lokalizacja