DRUGIE ŻYCIE DYWANÓW

DRUGIE ŻYCIE DYWANÓW

Jeszcze niedawno stare rzeczy lądowały na śmietniku albo trafiały do jakiegoś kąta, gdzie zalegały obok innych niepotrzebnych rupieci. W domu na strychu masz stare zegary lub stare lampy po babci? A może kochasz starocie i ciągle wyszukujesz jakieś perełki w sklepie z antykami? Często w rozmowach z klientami słyszymy, że mają piękny wełniany dywan, kupiony z wielkim trudem po wielogodzinnym staniu w kolejce, który teraz leży zwinięty i niemal zapomniany.

Starocie to nie tylko zabytkowe samochody czy antyczna biżuteria, która kosztuje krocie. To także piękne meble i dodatki, które mogą idealnie wpasować się w charakter nawet najbardziej nowoczesnego wnętrza. Jeżeli odpowiednio dobierzesz je do wystroju salonu czy przedpokoju, możesz uzyskać naprawdę ciekawy efekt! W używane dywany, chodniki, komody, kredensy, witryny, krzesła czy stare lampy możesz tchnąć nowe życie, wykorzystując tzw. upcycling. Renowacja antyków jest na pewno o wiele tańsza niż zakup nowych mebli prosto z salonu. Dzięki temu też zaoszczędzisz pieniądze, a Twoje wnętrze zyska oryginalny charakter. Aby odświeżyć porysowane i zniszczone meble z odzysku, wystarczy odrobina fantazji i trochę czasu. Zwykła wymiana obicia, uchwytów czy nóżek może stylowo odświeżyć wysłużony mebel. Czasami wystarczy je tylko przemalować (nawet bez konieczności szlifowania), w przypadku starej lampy dobierz bardziej nowoczesny klosz – i gotowe! A jak sprawa wygląda w przypadku renowacji dywanów? Tu trzeba odpowiedzieć na pytanie: Dlaczego nasz dywan znalazł się na strychu?
Obserwując światowe trendy w aranżacji nie da się nie zauważyć, że dywany powróciły do wnętrz. Oryginalny dywan przełamuje monotonię płaszczyzny wykończonej kamieniem naturalnym czy drewnem, może pomóc w wyodrębnieniu stref w przestronnym pomieszczeniu i ociepla wizualnie wnętrze.
Projektanci jednej z nowych kolekcji dywanowych, którą można określić mianem antycznych patchworków, wpadli na pomysł pozyskiwania starych, zabytkowych dywanów, poddawania ich konserwacji, a następnie szycia z ich kawałków zupełnie nowych wzorów. Ten artystyczny recykling zaowocował nieszablonowymi motywami, które przykuwają uwagę każdego. A jakim zabiegom renowacyjnym poddać dywan po babci?
Przedmioty naturalnie z biegiem czasu, starzeją się i ulegają zniszczeniu. Duża część jest zupełnie naturalna, w wielu przypadkach do zniszczenia doszło przez niefortunne zdarzenie. Są też uszkodzenia, z którymi wiążą się pewne pozytywne historie. Starocie, którym nadasz nowe życie, mają jeszcze jedną funkcję. Bardzo często są to meble czy stylowe dodatki odziedziczone po bliskich. Rodzinne pamiątki, które mają swoją historię, mogą zabrać Cię w sentymentalną podróż do przeszłości.
Jak dać drugie życie starym dywanom? Często porządne odkurzanie i trzepanie nie wystarczy. Niestety zdarza się, że kobierce są zaplamione lub co gorsza  mają poważne ubytki w powierzchni. Z każdym z tych problemów w miarę możliwości poradzi sobie specjalista.
Pranie i usuwanie plam to podstawowy krok, który trzeba wykonać aby nadać świeżości dywanom wyciągniętym z piwnicy. Produkowana przez nas chemia dedykowana do bieżącego czyszczenia oraz konserwacji z pewnością pomoże w uzyskaniu oczekiwanego efektu. Przy uciążliwych zabrudzeniach lepiej skorzystaj jednak z wiedzy specjalisty. Co jednak zrobić z uszkodzeniami mechanicznymi? Taki dywan może zostać nawet odbudowany przez specjalistę. Pracownicy naszych sklepów również pomogą przy odnowie antyków. Najczęściej wykonywaną usługą jest poprawienie starego obszycia, wykonanie nowego, przycięcie do mniejszych wymiarów, a także zabezpieczenie przecięć i pęknięć. Wymiana obszycia i usunięcie (zabezpieczenie) uszkodzeń pozwala na ponowne rozłożenie dywanu w przytulnych wnętrzach naszych domów.
Sekretarzyk czy biblioteczka dziadka oraz dywan po babci będzie pasować do nowoczesnego kącika czytelniczego w wydzielonej części salonu. Przywracanie do życia tradycji sprawia, że motywy ludowe i lokalne rękodzieło są wysoko cenione, a czas spędzony w domu nabierze nowego znaczenia.
Firma DWM poleca zakup chemii (kosmetyków) do pielęgnacji i konserwacji dywanów oraz usługi związane z ich renowacją. Nie czekaj dłużej – przekonaj się sam – zapraszamy do naszych sklepów bądź kontaktu telefonicznego:

Warka, Senatorska 25,
tel. 510 393 313
Góra Kalwaria,
Mariańska 2/1, tel. 789 154 516
Nowe Miasto nad Pilicą,
Warszawska 71, tel. 503 590 798

Pomiar możesz zamówić kontaktując się z nami również poprzez portale społecznościowe:
www.facebook.pl/dwm24
www.instagram.com/dwm24.pl

Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 22 000 egz. ( 44 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty poprzedzające wydanie gazety

Lokalizacja