Spotkają się z Bogiem w szczególny sposób

Spotkają się z Bogiem w szczególny sposób

Wysiłek fizyczny, noc, długa trasa, milczenie, cisza. Zdany na własne siły, sam na sam z Bogiem. Czy podejmiesz wyzwanie?

Rusza kolejna edycja Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. Warczanie, po raz czwarty, będą mieli okazję w sposób nietypowy przygotować się do świąt wielkanocnych. „EDK to globalny startup religijny i sposób praktykowania duchowości na miarę XXI wieku” mówi ks. Jacek Wiosna Stryczek, pomysłodawca projektu, twórca Szlachetnej Paczki. W piątek, 27 marca odbędzie się czwarta edycja Wareckiej Ekstremalnej Drogi Krzyżowej.

EDK, czyli którędy droga
Akcja jest skierowana do każdej osoby szukającej Boga i chcącej odkryć swoją tożsamość. Łączy ona elementy ekstremalnego wyzwania oraz duchowego przeżycia ostatniej drogi Pana Jezusa. Podczas nocnej wędrówki liczącej ponad 40-kilometrów, każdy, sam na sam ze sobą może zanurzyć się w modlitwie i rozważaniach przygotowanych specjalnie na tę akcję.
Chętni wezmą udział we mszy świętej, a następnie będą mieli za zadanie przebyć opisaną trasę. Podczas drogi krzyżowej obowiązuje zasada skupienia i milczenia. Pątnicy idą samotnie lub w niewielkich grupach. Mają ze sobą aplikację z opisem trasy i śladem GPS, ale z orientacją w terenie muszą sobie radzić sami. Sami też troszczą się o swoje bezpieczeństwo. Po drodze zatrzymują się przy wyznaczonych stacjach drogi krzyżowej, gdzie czytają specjalnie dla nich przygotowane rozważania lub słuchają ich, korzystając z urządzeń mobilnych. Wędrówka kończy się zazwyczaj rano dotarciem do punktu docelowego.
Nocna wędrówka w trudnych warunkach, fizyczny i psychiczny wysiłek na granicy wytrzymałości, a czasem już poza nią, dają pątnikom doświadczenie przekroczenia siebie, swoich ograniczeń i przyzwyczajeń, a to prowadzi ich do prawdziwej, głębokiej zmiany. – Kiedy człowiek zrobi to raz, wie, że może zrobić to znowu – tłumaczy ks. Stryczek. – To dlatego EDK jest dla wielu ludzi przełomem. Pomaga im „odpalić” w sobie zmianę, otworzyć się na Boga i drugiego człowieka.

Droga przebaczenia - od zranienia do uzdrowienia
Pod takim hasłem rusza tegoroczna edycja. Droga przebaczenia to praca nad własnym sercem. Nie unikniemy cierpienia, ale wciąż możemy kochać. Rozważania, które będą nam towarzyszyły podczas tegorocznej edycji EDK, mają na celu pomoc w odkryciu sposobu na przepracowanie zranień. Jedna noc nie wystarczy, by wszystko zmienić. Ale ta noc może pomóc w wejściu na drogę przebaczenia.

Czwarta edycja w Warce
W tym roku, 27 marca Ekstremalna Droga Krzyżowa po raz czwarty odbędzie się w Warce. Chętni mogą zadeklarować chęć udziału w EDK przez oficjalną stronę www.edk.org.pl. Wydarzenie otworzy msza święta w kościele Matki Bożej Szkaplerznej o godzinie 19:00. Po mszy, osoby chcące wziąć udział, będą miały możliwość wykupienia pakietów startowych (książeczka z rozważaniami, odblask, mapa i opis trasy). Aby otrzymać pakiet, należy uiścić opłatę w wysokości 10 zł. Liczba pakietów jest ograniczona, ale trasę można przejść również po pobraniu materiałów ze strony internetowej.
Uczestnicy idą na własną odpowiedzialność. EDK umożliwia wzięcie udziału we Mszy Świętej oraz udostępnia opis trasy i pakiety. Należy się odpowiednio przygotować do marszu: obuwie oraz ubranie adekwatne do warunków atmosferycznych, odpowiednia ilość jedzenia i picia oraz osoba kontaktowa w razie problemów na trasie. Sugerowane jest by w akcji brały udział jedynie osoby powyżej 18 roku życia, zaś niepełnoletnie wraz z opiekunem.


Szczegółowe informacje i deklaracje chęci udziału na www.edk.org.pl
strona: https://www.facebook.com/WARKA.EDK
wydarzenie: https://www.facebook.com/events/186467835991222/

Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 22 000 egz. ( 44 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty poprzedzające wydanie gazety

Lokalizacja