Zarabiaj, gdy świeci słońce

Zarabiaj, gdy świeci słońce

Pozyskiwanie energii z odnawialnych źródeł stało się codziennością, a rozwiązania takie jak fotowoltaika zagościły na dachach domów na stałe. Największym atutem tego typu metod jest dbałość o środowisko oraz oszczędność pieniędzy. Salon Proterm w Grójcu, dystrybutor firmy Viessmann zaproponuje najlepszą konfigurację paneli fotowoltaicznych, aby maksymalnie obniżyć koszty za energię elektryczną.

Fotowoltaika, czyli wytwarzanie prądu bezpośrednio z energii elektrycznej, to elegancki i pewny sposób.  Taka forma pozyskiwania prądu idealnie wpisuje się w model nowoczesnej rodziny. Instalacje fotowoltaiczne ze względu na dbałość o środowisko są główną formą inwestycji w odnawialne źródła energii promowaną przez rząd jako rozwiązanie problemu zanieczyszczeń powietrza oraz smogu.

Ekologiczny sposób na obniżenie rachunków
Elektrownia słoneczna to jedna z najbardziej ekologicznych form wytwarzania prądu. Instalacja fotowoltaiczna nie wpływa bowiem w żaden sposób na środowisko. Panele najczęściej są umiejscowione na dachach budynków, wykorzystują więc niezagospodarowaną przestrzeń, co nie wymaga karczowania lasów, ani żadnej ingerencji w ekosystem. To system działający wyłącznie na podstawie odnawialnych źródeł energii, do których zalicza się promieniowanie słoneczne. Zasada funkcjonowania jest prosta. Ogniwa fotowoltaiczne składające się na moduły PV przekształcają promienie słońca na prąd stały. Ten trafia do falownika i zostaje zamieniony na prąd zmienny.
– Kontrolowane standardy bezpieczeństwa i dojrzała technika mikroprocesorowa i energoelektronika najnowszej generacji zapewniają maksymalnie efektywne przekształcenie wytworzonego prądu solarnego – mówi  Andrzej Zięcina z salonu Protem w Grójcu.
Energia w takiej postaci może już posłużyć do zasilenia domowych urządzeń. Ponadto nadwyżkę można przekazać do zakładu energetycznego i odebrać w ją okresie obniżonej sprawności systemu.
– Już teraz wykorzystanie prądu solarnego we własnym gospodarstwie domowym stało się atrakcyjne finansowo i to im więcej, tym lepiej. – dodaje Andrzej Zięcina z Protem w Grójcu. – Przy odpowiednim doborze paneli fotowoltaicznych możemy obniżyć opłaty rachunków za prąd do opłat stałych, czyli około 50 złotych.

Optymalne rozwiązanie
Wytwórca prądu ma zagwarantowane na 20 lat wynagrodzenie od swojego operatora sieci energetycznej za prąd oddany do sieci. Reguluje to ustawa o energiach odnawialnych (EEG) obligująca publicznych dostawców energii do odbierania przez swoją sieć prądu, niewykorzystanego przez wytwórcę do potrzeb własnych. W dachowych instalacjach fotowoltaicznych istnieją obecnie dwie możliwości wykorzystania prądu własnej produkcji: można go albo w całości oddać sieci, lub też w całości lub części wykorzystywać na potrzeby własne.
– Optymalna koncepcja instalacji fotowoltaicznej w połączeniu z prawidłowym doborem jej elementów składowych umożliwia wysoki udział zużycia prądu na potrzeby własne. – podpowiada Andrzej Zięcina z salonu Proterm Grójec.

Rząd dopłaci
Polski rząd doskonale zdaje sobie sprawę, że odnawialne źródła energii, w tym fotowoltaika, pozwalają zmniejszyć niską emisję. Z tego powodu od września 2018 roku skorzystać można z programu wsparcia finansowego o nazwie “Czyste Powietrze”. Program oferuje dofinansowanie dla właścicieli domów jednorodzinnych na wymianę przestarzałych i nieefektywnych źródeł ogrzewania oraz termomodernizację budynków, czyli działań, których celem jest zmniejszenie zużycia energii cieplnej w obiekcie budowlanym. Maksymalny możliwy koszt, od którego liczona jest dotacja to 53 tysięcy złotych.

Kupić, nie kupić – ale gdzie?
Technologia fotowoltaiczna firmy Viessmann oferuje doskonale dopasowane do siebie komponenty, obejmujące moduły fotowoltaiczne, przemienniki częstotliwości i systemy montażowe, jak również systemy akumulacji energii elektrycznej i pompy ciepła do wykorzystywania energii własnej.
– Na rynku dostępne są instalacje, szczególnie te niskobudżetowe, w przypadku których problemem jest realna gwarancja – ostrzega Andrzej Zięcina z Proterm w Grójcu. – Viessmann ma w tym wypadku przewagę, ponieważ od wielu lat funkcjonuje w branży grzewczej, ma także rozbudowaną sieć serwisową w całym kraju. Taka firma nie może sobie pozwolić na niską jakość, albo problemy z realizacją gwarancji, bo będzie to rzutować na sprzedaż kotłów.
Wysoka jakość modułów fotowoltaicznych Viessmann gwarantuje ich wydajną i długotrwałą pracę. Dopełnieniem oferty fotowoltaicznej stanowią kompleksowe usługi - od planowania i projektowania, poprzez dostawę, aż po serwisowanie instalacji przez kompetentnych specjalistów z firmy Viessmann.
– Nasi przedstawiciele po zapoznaniu się z rachunkami za prąd, lokalizacją domu, a także formą dachu dobiorą idealną konfigurację paneli fotowoltaicznych – zapewnia Andrzej Zięcina z Proterm Grójec.

AUTORYZOWANY
SKLEP I SERWIS
Proterm Grójec
Grójec, ul. Walecznych 38
Tel. 503 977 988

Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 22 000 egz. ( 44 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty poprzedzające wydanie gazety

Lokalizacja