On-line, czyli szybko i sprawnie

On-line, czyli szybko i sprawnie

Radni powiatowi po przeszło dwumiesięcznej przerwie znów spotkali się na sesji. Tym razem jednak obradowali nie na sali konferencyjnej w Starostwie Powiatowym, lecz przed komputerami.

Ostatnia przed pandemią koronawirusa sesja rady powiatu odbyła się 26 lutego. Kilkanaście dni później rząd wprowadził środki mające zapobiec rozprzestrzenianiu się COVID-19. Wiele samorządów, wobec zagrożenia, zrezygnowało ze zwoływania sesji, które wiążą się przecież z obecnością co najmniej kilkunastu, a często nawet kilkudziesięciu osób w jednym pomieszczeniu.

100% frekwencja
Polscy samorządowcy poradzili sobie jednak z problemem organizacji sesji w dobie pandemii. Jedni zdecydowali się na obrady on-line. Inni pozostali przy tradycyjnej formie, na salach konferencyjnych, ale bez publiczności, z zachowaniem podwyższonych standardów sanitarnych i bezpiecznych odległości. 
Na organizację sesji on-line zdecydowało się Starostwo Powiatowe w Grójcu. Obrady odbyły się 29 kwietnia i – co istotne – wzięli w nich udział wszyscy radni.
Radni powiatowi pochylili się zaledwie nad dwoma uchwałami. Obie dotyczyły przesunięć w budżecie.

22 minuty
Najwyraźniej fakt, że radni nie przebywali ze sobą w jednym pomieszczeniu, nie sprzyjał długim dyskusjom i kłótniom, które przecież są nieodłącznym elementem tradycyjnych obrad rady powiatu. Posiedzenie potrwało jedynie 22 minuty. 
Radni mieli jednak kilka pytań dotyczących uchwał. Na przykład Władysław Leszek Kumorek pytał m. in. o to, z czego wynika zmniejszenie kwoty na budowę drogi Wola Boglewska – Murowanka. – Oszczędności wynikają z przeprowadzonego przetargu. Potrzeba mniej środków niż było zarezerwowane – odpowiedział skarbnik Witold Kępka. – Zakres robót nie został zmniejszony – dodał starosta grójecki Krzysztof Ambroziak.
Natomiast Adolf Maciak dopytywał, dlaczego w budżecie zwiększa się środki, o pół miliona złotych, na wynagrodzenia dla nauczycieli. – Wynika to zwiększenia części oświatowej subwencji ogólnej dla powiatu grójeckiego. Ponadto, kwota 91 tys. zł dotyczy wynagrodzeń dla pracowników realizujących program kompleksowego wsparcia rodzin „Za życiem” – odpowiedział skarbnik. 

Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 22 000 egz. ( 44 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty poprzedzające wydanie gazety

Lokalizacja