Pijany obywatel Ukrainy z sądowym zakazem uciekał przed policją

Pijany obywatel Ukrainy z sądowym zakazem uciekał przed policją

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości, bez prawa jazdy i na zakazie odpowie 30-letni obywatel Ukrainy. Ponadto mężczyzna poniesie konsekwencje za niezatrzymanie się do kontroli drogowej. Badanie wykazało, że kierowca miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Na podstawie obowiązujących przepisów kierowca, który zignoruje wezwanie policjantów do zatrzymania może trafić do więzienia nawet na 5 lat.

We wtorkowe popołudnie dyżurny grójeckiej jednostki został powiadomiony, że kierowca jadący samochodem renault w miejscowości Kolonia Bądków spowodował kolizję i odjechał. Na miejsce natychmiast zostali skierowani mundurowi z Wydziału Ruchu Drogowego, którzy wykonując czynności na miejscu zdarzenia zauważyli przejeżdżające auto sprawcy. Policjanci włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe jednocześnie nakazując zatrzymanie się pojazdu. Pomimo wyraźnie dawanych znaków pojazd nie zatrzymał się, a kierujący zwiększył prędkość usiłując uciec.

Policjanci podjęli pościg za uciekinierem, który kilka kilometrów dalej w Jakubowie zatrzymał pojazd i próbował uciec pieszo. Mężczyzna został zatrzymany i obezwładniony. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że kierowca miał w swoim organizmie ponad 2 promile alkoholu. Gdy policjanci sprawdzili go w policyjnym systemie, okazało się, że nie posiada uprawnień do kierowania, ma natomiast orzeczony sądowy zakaz prowadzenia pojazdów obowiązujący do 2022 roku.

Za swoje niebezpieczne zachowanie będzie odpowiadał przed sądem. Usłyszał już zarzuty za jazdę w stanie nietrzeźwości, bez uprawnień i mimo zakazu oraz za niezatrzymanie się do kontroli drogowej. Ponadto odpowie za spowodowanie kolizji drogowej na stacji paliw w Kolonii Bądków. Za te czyny może trafić do więzienia nawet na 5 lat.   

kom. A. Wójcik

Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 22 000 egz. ( 44 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty poprzedzające wydanie gazety

Lokalizacja