MPZP znów do zmiany

MPZP znów do zmiany

Samorząd po raz kolejny przystępuje do zmiany Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego (MPZP) dla działek, na których mieszczą się zakłady Döhler i Refresco w Kozietułach i Kozietułach Nowych.

Ostatnie zmiany MPZP dla terenów produkcyjnych w Kozietułach i Kozietułach Nowych mogielniccy radni zatwierdzili 14 maja ubiegłego roku. Tamta uchwała była wynikiem wniosku firmy Refresco, która zwróciła się do samorządu o modyfikacje MPZP umożliwiające rozbudowę zakładu.
Teraz o kolejne zmiany w MPZP do gminy zawnioskowała firma Döhler. Przedsiębiorstwu, które także chce się rozbudowywać, zależy na dopuszczeniu budowy obiektów wyższych niż 20 metrów.
Na sesji rady miejskiej, która odbyła się 15 maja, radni jednogłośnie wyrazili zgodę na rozpoczęcie długiej i dość żmudnej procedury zmian w MPZP. Zajmą się tym specjaliści w dziedzinie planistyki. Gdy dokument zostanie opracowany, będzie on wyłożony do wglądu. Wtedy pojawi się możliwość składania do niego uwag.
Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego to dokument, który określa, co i gdzie na terenie danej gminy można budować. Zawarte są w nim m. in. wytyczne o dopuszczalnej wysokości planowanych budynków czy minimalna wielkość działki.
Dominik Górecki

Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 22 000 egz. ( 44 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty poprzedzające wydanie gazety

Lokalizacja