„Odmrażanie” czas zacząć

„Odmrażanie” czas zacząć

W ostatni poniedziałek, 18 maja, do pracy wróciły oddziały przedszkolne w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 w Grójcu, Publicznej Szkole Podstawowej nr 3 w Grojcu oraz Publicznej Szkole Podstawowej w Lesznowoli.

Od 18 maja ponownie pracują dwa oddziały przedszkolne w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 w Grójcu. W jednym jest dwoje dzieci 4-letnich, zaś w drugim pięcioro 6-letnich (stan na 18 maja). – Na ten moment prowadzone są zajęcia opiekuńcze, ale nauczyciele planują też prowadzić zajęcia dydaktyczne – powiedziała nam w poniedziałek Monika Kozłowska, naczelnik Wydziału Edukacji, Promocji i Spraw Społecznych w Urzędzie Gminy i Miasta Grójec.
Z kolei w Publicznej Szkole Podstawowej w Lesznowoli pracuje jeden oddział przedszkolny, w którym jest czworo dzieci.
Natomiast w grójeckiej „trójce” działa jeden oddział „zerówkowy” z dwójką dzieci. W placówce odbywają się zajęcia rewalidacyjne.
Placówki pracują, przestrzegając procedur ochronnych wprowadzonych w związku z zagrożeniem koronawirusem. Rodzice nie powinni wchodzić do przedszkola – przekazują swoje pociechy pracownikom więc przy wejściu. Przedszkolaki mają od razu mierzoną temperaturę. Ważne, by dzieci oraz ich najbliżsi byli zdrowi. Te dzieci, które kaszlą czy mają katar, nie są przyjmowane.
Kolejny etap „odmrażania” placówek edukacyjnych, prowadzonych przez gminę Grójec, rozpocznie się 25 maja. Od tego dnia w szkołach znów będą odbywać się zajęcia opiekuńczo-wychowawcze lub dydaktyczne dla uczniów klas I – III. – O formie zajęć zdecydują dyrektorzy. Będzie to zależne od tego, ilu uczniów wróci do szkoły. Natomiast te dzieci, które pozostaną w domach, nadal będą uczyć się zdalnie – informuje Monika Kozłowska.
– Mamy sygnały, że „odmrożenie” przedszkoli i szkół jest potrzebne, ponieważ rodzice muszą wracać do pracy. Nie każdy może sobie pozwolić, by nie być aktywnym zawodowo przez kolejny miesiąc. Dlatego zdecydowaliśmy się na ponowną organizację zajęć – dodaje pani naczelnik.
W przyszłym tygodniu zaczną też pracować te przedszkola, które są oddzielnymi jednostkami organizacyjnymi. – Dyrektorzy poprosili o więcej czasu na przygotowanie i dlatego rozpoczną one prace trochę później niż w oddziałach przedszkolnych działających w szkołach – mówi Monika Kozłowska.

Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 22 000 egz. ( 44 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty poprzedzające wydanie gazety

Lokalizacja