Porozumienie z powiatem żyrardowskim w sprawie przewozów autobusowych - podpisane!

Porozumienie z powiatem żyrardowskim  w sprawie przewozów autobusowych  - podpisane!

Powiat Grójecki złożył do Urzędu Wojewódzkiego dwa wnioski w ramach Funduszu rozwoju przewozów  autobusowych o charakterze użyteczności publicznej w celu uzyskania dofinansowania do każdego przejechanego wozokilometra na dwóch nowych liniiach autobusowych. Pierwszy wniosek dotyczy utworzenia linii komunikacyjnej w relacji Grójec-Chynów-Grójec, natomiast drugi relacji Grójec-Pniewy-Mszczonów.

Warunkiem koniecznym w przypadku  ubiegania się o dofinansowanie linii przekraczającej granice administracyjne dwóch powiatów niezbędne było podpisanie stosownego porozumienia. 
28 maja Powiat Grójecki zawarł z Powiatem Żyrardowskim porozumienie w sprawie przejęcia przez Powiat Grójecki zadań z zakresu organizacji publicznego transportu zbiorowego osób na linii komunikacyjnej Grójec-Pniewy- Mszczonów. Porozumienie jest kolejnym, które władze powiatu zawarły w sprawach tworzenia nowych linii autobusowych. Poprzednie zostało podpisane z Powiatem Białobrzeskim.
W pierwszej połowie czerwca mają być znane wyniki w Urzędzie Wojewódzkim, czy nasz powiat został zakwalifikowany do dofinasowania.
Władze Powiatu Grójeckiego dokładają wszelkich starań, aby stale poprawiać komunikację międzypowiatową. Współpraca z ościennymi powiatami  przyczynia się do dalszego rozwoju regionu i zapewnia dowóz młodzieży do szkół średnich oraz ludności do szpitali, instytucji i podmiotów gospodarczych.

Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 22 000 egz. ( 44 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty poprzedzające wydanie gazety

Lokalizacja