Chynowianie ratują życie

Chynowianie ratują życie

9 litrów krwi zebrano podczas akcji „Oddając krew, ratujemy życie!” organizowanej wspólnie przez OSP Chynów, klub motocyklowy Mavericks Sułkowice oraz klub piłkarski GKS Chynów.

Zbiórka odbyła się 30 maja w budynku OSP Chynów. Nad medyczną stroną przedsięwzięcia czuwali przedstawiciele Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa im. dr Konrada Vietha w Radomiu.
– Jesteśmy bardzo zadowoleni z akcji. Zebraliśmy 9 litrów krwi od 20 osób. 6 kolejnych osób nie zostało zakwalifikowanych ze względów zdrowotnych – informuje Czesław Kosim, jeden z koordynatorów akcji i działacz GKS Chynów. – Dziękujemy wszystkim, dzięki którym ta akcja doszła do skutku. A szczególne podziękowania kierujemy dla osób oddających i chcących oddać krew – dodaje organizator.
Akcja była odpowiedzią na apel Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa im. dr Konrada Vietha w Radomiu o oddawanie krwi.
Kolejna zbiórka krwi w Chynowie odbędzie się prawdopodobnie we wrześniu.  
Nie była to pierwsza akcja zbierania krwi w Chynowie. Poprzednia miała miejsce w lutym 2019 roku, kiedy to chynowianie oddawali krew w ramach akcji „Gramy dla Dominika”.
Patronat honorowy nad zbiórką objął wójt gminy Chynów Tadeusz Zakrzewski oraz Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Gminy Chynów „Promotor”. Patronem medialnym wydarzenia była „Jabłonka”.

Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 22 000 egz. ( 44 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty poprzedzające wydanie gazety

Lokalizacja