Nie rezygnuj z wakacji, gdy zabraknie oszczędności

Nie rezygnuj z wakacji, gdy zabraknie oszczędności

Gdy zabraknie oszczędności, nie trzeba rezygnować z wakacyjnego wyjazdu. Brakującą kwotę w szybki i wygodny sposób można pożyczyć w firmie pożyczkowej lub banku. Pytanie tylko, które rozwiązanie wybrać: kredyt gotówkowy czy może inne?

Należy pamiętać, że przy finansowaniu wydatków, takich jak wakacyjny wyjazd, istotny jest wybór nie tylko odpowiedniego produktu kredytowego, ale również atrakcyjnej oferty finansowania. Dlatego warto zapoznać się z aktualnym rankingiem kredytów gotówkowych, pożyczek pozabankowych, czy też limitów kredytowych, który znacznie ułatwi poszukiwania najlepszej opcji. W pierwszej kolejności dobrze jest jednak sprawdzić, jak działają poszczególne rozwiązania finansowe.

Kredyt gotówkowy – popularny wybór Polaków
Kredyt gotówkowy to jeden z najpopularniejszych sposobów finansowania nie tylko wakacyjnych wyjazdów, ale również wszelkich innych wydatków. Dzięki niemu klienci mogą pozyskać środki na zakup pralki, lodówki, laptopa, czy też naprawę samochodu lub remont mieszkania. Szeroki zakres zastosowań wynika z faktu, że kredyt gotówkowy ma relatywnie niskie oprocentowanie, a jednocześnie pozwala pożyczyć od kilkuset do aż 100 czy nawet 200 tys. złotych.
Kredyt gotówkowy jest bardziej opłacalny niż pożyczki pozabankowe, ale lepiej nie przesadzać z jego wysokością. Wakacyjny wyjazd powinien być bowiem nie źródłem zadłużenia, lecz błogim, wolnym od trosk wypoczynkiem. Dlatego też, na taki cel rozsądnie jest pożyczyć kilkaset, maksymalnie kilka tysięcy złotych. Środki te będzie można komfortowo zwrócić w kilku miesięcznych ratach, nie nadwyrężając przy tym domowego budżetu.

Limit kredytowy – nieocenione wsparcie nie tylko na wakacjach
O ile kredyt gotówkowy pozwala otrzymać jednorazowy zastrzyk gotówki i jest spłacany w comiesięcznych ratach, tak limit kredytowy nie wykazuje żadnej z tych cech. Tego typu produkt zapewnia stały dostęp do pewnej puli dodatkowych środków, która jest podpinana bezpośrednio do rachunku osobistego. Klient korzysta z nich w miarę potrzeb, gdy tylko saldo na rachunku spadnie poniżej zera; zadłużenie reguluje natomiast praktycznie w dowolnych częściach i terminach, co zapewnia mu komfortowe zarządzanie domowym budżetem.
Limit kredytowy może okazać się dobrym rozwiązaniem, jeśli trudno jest oszacować koszty wakacyjnego wyjazdu. W przeciwieństwie do kredytu gotówkowego nie wymaga podawania konkretnej kwoty kredytu, ani ściśle określonego okresu spłaty zobowiązania. Zadziała on automatycznie w momencie, gdy wakacyjne wydatki przekroczą dostępne możliwości finansowe. Warto zaznaczyć, że dopóki dodatkowe środki nie są wykorzystywane, jedynym kosztem związanym z limitem kredytowym jest prowizja za jego przyznanie.

Pożyczka pozabankowa – dla osób z utrudnionym dostępem do kredytów
W większości przypadków najlepszym sposobem finansowania wakacyjnych wydatków jest kredyt gotówkowy. Limit kredytowy może sprawdzić się raczej głównie u osób, które potrzebują wsparcia pieniężnego częściej niż tylko parę razy ciągu roku – jeśli miałby przydać się tylko podczas wakacji, lepiej z niego zrezygnować.
Zarówno kredyt gotówkowy, jak i limit kredytowy mają wiele zalet, ale również co najmniej jedną istotną wadę – nie są łatwo dostępne dla każdego. Choć mogą z nich korzystać nawet osoby ze stosunkowo niskimi dochodami, niezależnie od formy zatrudnienia, to jednak zwykle pozostają poza zasięgiem nierzetelnych i mocno zadłużonych klientów. Dlatego osobom, którym przytrafiły się w przeszłości zaległości w spłacie zobowiązania, poleca się skierować swoje kroki do firm pożyczkowych. W przypadku pożyczek pozabankowych wymagania co do jakości historii kredytowej są znacznie niższe, dzięki czemu łatwiej jest pozyskać środki na wakacyjny wyjazd, czy też inny dowolny wydatek.

Ostatnio zmienianyśroda, 17 czerwiec 2020 14:59
Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 22 000 egz. ( 44 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty poprzedzające wydanie gazety

Lokalizacja