Pompują w szczytnym celu

Pompują w szczytnym celu

Jednostki i instytucje z powiatu grójeckiego włączają się w akcję Gaszyn Challenge.

Wszystko zaczęło się od strażaka z miejscowości Gaszyn. Druh Marcin Topór wpadł na pomysł zrobienia 10 pompek, wpłacenia 5 zł na rzecz Wojtusia chorego na rdzeniowy zanik mięśni (SMA) i nominowania kolejnych osób do wykonania zadania. Tak ruszyła lawina pod nazwą Gaszyn Challenge.
Akcja Gaszyn Challenge rozhulała się po całej Polsce. Wystarczy zrobić 10 pompek lub przysiadów, wpłacić 5 złotych na chore dzieci lub w łatwiejszej wersji nie zrobić pompek, ale wpłacić minimum 10 zł. Każdy, kto ukończy wyzwanie nominuje przynajmniej 3 kolejne osoby lub instytucje, które mają 48 godzin na podjęcie i wykonanie zadania. Pompują wszyscy – strażacy, policjanci, żołnierze, samorządowcy, sportowcy i mnóstwo innych osób.
To konkretne wydarzenie zostało zorganizowane specjalnie dla półtorarocznego Wojtusia Howisa z Galewic, chorego na rdzeniowy zanik mięśni. Aby pomóc małemu wojownikowi potrzebny był tzw. najdroższy lek świata, którego koszt to 9 milionów złotych. Piszemy „był potrzebny”, bo akcja dla Wojtusia zakończyła się ogromnym sukcesem. Cała kwota została zebrana. W kolejce na pomoc czekają jednak inne dzieci.
W powiecie grójeckim do akcji włączyło się mnóstwo Ochotniczych Straży Pożarnych, Starostwo Powiatowe w Grójcu, Urzędy Miast i Gmin (Pniewy, Grójec, Jasieniec, Nowe Miasto nad Pilicą), Straże Miejska w Grójcu, Koła Gospodyń Wiejskich, Gminny Klub Sportowy Mazowsze, rady gmin, księża, a także funkcjonariusze Aresztu Śledczego w Grójcu.                 

Redakcja

Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 22 000 egz. ( 44 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty poprzedzające wydanie gazety

Lokalizacja