Umowa z Samorządem Województwa mazowieckiego na dofinasowanie przebudowy dwóch odcinków drogi powiatowej nr 1604W – podpisana!

Umowa z Samorządem Województwa mazowieckiego na dofinasowanie  przebudowy dwóch odcinków drogi powiatowej nr 1604W – podpisana!

W środę 3 czerwca w Starostwie Powiatowym w Grójcu odbyło się podpisanie umowy na dofinansowanie dwóch odcinków drogi powiatowej nr 1604 W Szczęsna -Rożce  Dzięki środkom z budżetu Mazowsza zostaną wyremontowane kolejne odcinki: Uleniec-Czekaj o długości  1820 mb oraz Czekaj-Rożce o długości 3350 mb.

Samorząd Województwa Mazowieckiego po raz kolejny wspiera w inwestycjach drogowych Powiat Grójecki. Dzięki dotacji zostaną przebudowane odcinki drogi mającej  znaczenie ponadlokalne.
Droga 1604 W łączy nie tylko teren gmin: Grójec, Pniewy oraz Belsk Duży, ale jest realnym łącznikiem drogi krajowej nr 50 z drogą wojewódzką nr 725.
Przebudowa traktu  pozytywnie wpłynie na realizację transportu płodów rolnych produkowanych na terenie Grójecczyzny, gdyż w jej  sąsiedztwie znajduje się wiele lokalnych firm usługowych i produkcyjnych. Przyczyni się również do poprawy komfortu jazdy i bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego.
Dzięki inwestycji poprawi się także dostęp mieszkańców i przedsiębiorców do  zlokalizowanych w tym obrębie urzędów, szkół, placówek służby zdrowia, a także centrów usługowych i handlowych.
Powiat Grójecki  otrzymał dofinansowanie w ramach „Instrumentu wsparcia zadań ważnych dla równomiernego rozwoju Województwa Mazowieckiego”.  Instrument jest  wsparciem dla gmin i powiatów na realizację zadań wieloletnich takich jak modernizacje dróg powiatowych i gminnych  oraz  inwestowanie w  edukację oraz kulturę.
Inwestycja będzie prowadzona w latach 2020-2022 . Łączny koszt zadania to 5 845 274,60 zł z czego aż 60 % będzie pochodziło z budżetu samorządu Województwa Mazowieckiego.
Pozostała kwota  będzie pochodziła  z budżetów: Powiatu Grójeckiego, Gminy Grójec, Gminy Pniewy  oraz Gminy Belsk Duży.
Starostwo Powiatowe w Grójcu


Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 22 000 egz. ( 44 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty poprzedzające wydanie gazety

Lokalizacja