Unijne środki wsparły szpital w Nowym Mieście na Pilicą

Unijne środki wsparły szpital w Nowym Mieście na Pilicą

3 czerwca w nowomiejskim szpitalu odbyło się uroczyste zakończenie projektu realizowanego przez SPZOZ pod nazwą „Zakup wyposażenia i aparatury medycznej służącej rozwojowi Podstawowej Opieki Zdrowotnej oraz Ambulatoryjnej Opieki Specjalistycznej w SP ZOZ w Nowym Mieście nad Pilicą” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego.

Inwestycja obejmowała zakup sprzętu oraz aparatury wysokospecjalistycznej na potrzeby świadczonych usług zdrowotnych. Ponadto zakładała zakup sprzętu oraz wyposażenia technologicznego sterylizatorni wraz z towarzyszącymi pracami związanymi z adaptacją i remontem pomieszczeń oraz instalacją i uruchomieniem dostarczonego sprzętu.

W wyniku inwestycji nastąpiło wzmocnienie potencjału szpitala w zakresie świadczeń zdrowotnych w ramach Ambulatoryjnej Opieki Specjalistycznej oraz Podstawowej Opieki Zdrowotnej.

Ze środków unijnych zostały zakupione:
•oftalmoskop specjalistyczny - 1 szt.
•aparat do znieczulenia ogólnego
- 1 szt.
•diatermia chirurgiczna (argonowa)
- 1 sz
•trespirator - 1 szt
•kardiomonitor stacjonarno-przenośny - 2 szt.
•aparat EKG - 2 szt.
•tympanometr diagnostyczny - 1 szt
•holter ciśnieniowy - 1 szt.
•holter EKG - 2 szt
•kardiotokograf - 2 szt.
•sprzęt oraz wyposażenie technologiczne sterylizatorni
Wykaz sprzętu:
1. Sterylizator parowy przelotowy z wytwornicą pary czystej (typ A) - 1 kpl.
2. Sterylizator parowy przelotowy wyposażony w wytwornicę pary czystej (typ B) – 1 szt.
3. Myjnia - dezynfektor przelotowa, dwudrzwiowa z wbudowaną suszarką –1 szt.
4. Zgrzewarka rolkowa (bez drukarki) – 1 szt.
5. Obcinarka z podajnikiem dwupoziomowym – 1 szt.
6. Pistolet do mycia i przedmuchiwania wąskich przekrojów – 4 szt.
7. Urządzenie do ciśnieniowego czyszczenia narzędzi parą wodną – 1 szt.
8. Uniwersalny przyrząd do mycia i dezynfekcji – 1 szt.
9. Wózek do transportu materiałów opatrunkowych i materiałów sterylnych – 1 szt.
10. Wózek do przechowywania i transportu papieru do pakowania
– 2 szt.
11. Inkubator testów biologicznych
– 1 szt.
12. Lampa z podświetlaną soczewką – 1 szt.
W otwarciu sterylizatorni uczestniczył  zespół szpitala – lekarze, pielęgniarki, położne, oraz pracownicy administracji. Dyrekcja szpitala zaprosiła przedstawicieli instytucji, które wsparły projekt: Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika, Starostę Grójeckiego Krzysztofa Ambroziaka, Przewodniczącego Rady Powiatu Grójeckiego Janusza Karbowiaka wraz z przewodniczącymi komisji Stałych Rady Powiatu, posła na Sejm RP Mirosława Maliszewskiego, Radnego Sejmiku Województwa Mazowieckiego Leszka Przybytniaka, Prezesa Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomu Tomasza Skurę oraz przedstawicieli firmy INFORMERMED -  wykonawcy inwestycji.  Poświęcenia obiektu dokonał ks. dziekan Mariusz Zembrzuski.
W wystąpieniu Starosta podkreślił, że bez sterylizatorni szpital nie mógłby już prawidłowo funkcjonować, gdyż stara nie spełniała norm. Usługę sterylizowania narzędzi szpital zmuszony był zlecać innym firmom, co wiązało się z dodatkowymi kosztami dla samorządu. W tym momencie to nowomiejska jednostka może świadczyć usługi w tym zakresie.
Starosta wraz z Przewodniczącym Rady Powiatu złożyli na ręce Dyrektor Szpitala Barbary Gąsiorowskiej podziękowania dla całego personelu  SPZOZ-u, za trud, wysiłek oraz ogromne zaangażowanie w niesieniu pomocy pacjentom szpitala w czasie  pandemii koronawirusa. W tych trudnych okolicznościach jakie dotknęły SPZOZ w Nowym Mieście nad Pilicą  odpowiedzialne i profesjonalne wykonywanie obowiązków przez kadrę szpitala było nieocenione. Podziękowania złożone zostały również Marszałkowi Województwa Mazowieckiego Adamowi Struzikowi za wsparcie i całą pomoc finansową okazaną  Szpitalowi w Nowym Mieście nad Pilicą jak  również  za doposażenie w niezbędny sprzęt  potrzebny do walki z rozprzestrzenianiem się Sars-CoV2.
Marszałek Województwa Mazowieckiego zaznaczył, że Szpital w Nowym Mieście nad Pilicą był jednym z większych ognisk koronawirusa w powiecie grójeckim, dlatego nowa sterylizatornia jest niezbędna w czasach epidemii. - Fakt, że w tym szpitalu mieliśmy do czynienia z zakażeniem, udowadnia niezbędność takiego miejsca. Obecnie do dyspozycji są bardzo nowoczesne urządzenia sterylizujące. To jest kolejny etap modernizacji tego szpitala. Placówka w Nowym Mieście jest potrzebna i jest teraz w stanie lepiej poradzić sobie również w czasie epidemii. 
Starostwo Powiatowe w Grójcu

Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 22 000 egz. ( 44 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty poprzedzające wydanie gazety

Lokalizacja