Rusza II etap przebudowy drogi powiatowej nr 1604W Szczęsna – Rożce!

Rusza II etap przebudowy drogi powiatowej nr 1604W Szczęsna – Rożce!

W czwartek 9 lipca w Starostwie Powiatowym w Grójcu odbyło się podpisanie umowy w wykonawcą przebudowy kolejnych odcinków drogi powiatowej nr 1604W Szczęsna-Rożce o łącznej długości 5170 mb.

Przebudowywane odcinki drogi znajdują się na terenie trzech gmin powiatu grójeckiego: Grójec, Pniewy oraz Belsk Duży. Droga nr 1604W łączy drogę krajową DK50 z drogą wojewódzką nr 725,  która biegnie przez teren gminy Belsk Duży, aż do Rawy Mazowieckiej leżącej na terenie województwa łódzkiego.
Droga powiatowa zostanie przebudowana na dwóch odcinkach: Uleniec- Czekaj i Czekaj- Rożce. Łączny koszt zadania to ponad 4 mln złotych. Środki na wykonanie inwestycji pochodzą z Samorządu Województwa Mazowieckiego w ramach instrumentu wsparcia zadań ważnych dla równomiernego rozwoju województwa mazowieckiego (ponad 2,5 mln złotych), Powiatu Grójeckiego, Gmin: Grójec, Belsk Duży oraz Pniewy.
Jest  to również kolejny w naszym powiecie  przykład współpracy samorządu z sektorem prywatnym.  Zarząd Powiatu wystąpił z prośbą o wsparcie finansowe inwestycji w ramach dobrowolnego uczestnictwa w kosztach do wielu firm prowadzących działalność wzdłuż drogi powiatowej  nr 1604W.  Firma Rosel Sp. z o.o.  prowadząca działalność w Uleńcu zaproponowała udział w przedsięwzięciu i zadeklarowała wkład w wysokości 60 tys. złotych. 
Mimo, że realizacja inwestycji została zaplanowana do 2022 roku,  to wykonawca, Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych  deklaruje, że postarają się zakończyć wszystkie prace jeszcze w tym roku.
Obecnie trwają rozmowy z  Zarządem Województwa Mazowieckiego na temat wydłużenia przebudowywanej drogi o odcinek od ul. Armii Krajowej do wiaduktu w Woli Worowskiej. 
Starostwo Powiatowe w Grójcu 

Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 22 000 egz. ( 44 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty poprzedzające wydanie gazety

Lokalizacja