Świętowali strzelając

Świętowali strzelając

To była gratka dla miłośników strzelectwa. W niedzielę, 16 sierpnia, w Ogrodzienicach odbyły się zawody strzeleckie połączone z piknikiem militarnym i rodzinnym z okazji 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej.

Organizatorzy przygotowali dla uczestników liczne atrakcje. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się przede wszystkim zawody strzeleckie w trzech konkurencjach: karabin, pistolet i strzelba.
W konkurencji pistolet centralnego zapłonu triumfował Krzysztof Liszka z Wrocławia. W rywalizacji najlepszych strzelców karabinu centralnego zapłonu zwyciężył Piotr Jakubczak z Grójca. Natomiast najcelniej ze strzelby gładkolufowej strzelał Mariusz Rudnik z Legionowa. W zawodach wzięło udział w sumie 150 uczestników.
Znakomicie bawili się też miłośnicy militariów. Mogli podziwiać i pogłębić wiedzę na temat pistoletów, karabinków, czołgów, wyrzutni rakiet, moździerzy i transporterów opancerzonych. Broń zaprezentowali Fabryka Broni Łucznik z Radomia oraz Klub Strzelecki Cel. 
Dużą atrakcję stanowiły również wozy strażackie z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grójcu oraz OSP Lewiczyn. Innym strażackim akcentem był występ orkiestry dętej OSP Grójec.
Uczestnicy pikniku z ciekawością zerkali także na Fiata 125p w milicyjnych barwach. Auto żywo przypominało kultowy serial „07 zgłoś się”.
Z kolei na najmłodszych czekały m.in. karuzele, dmuchańce, żyroskop, gofry, wata cukrowa i popcorn.
Ciekawym elementem imprezy była wystawa nawiązująca do Bitwy Warszawskiej, jednego z najważniejszych wydarzeń w historii Polski. Podczas niej zaprezentowano m. in. repliki plakatów, które przed wiekiem zachęcały Polaków do walki przeciw Bolszewikom.   
Gospodarzem i organizatorem zawodów oraz pikniku był Klub Strzelecki Cel. Imprezę przygotowano we współpracy z Centrum Rozpoznania i Wsparcia Walki Radioelektronicznej (CRiWWRE) w Ogrodzienicach 
Partnerzy przedsięwzięcia: Enea Wytwarzanie, Ewmaj Top Market, Fabryka amunicji MESKO, Firma Pepsico, Firma Ferrero, Cukiernicza Spółdzielnia Inwalidów Jedność, Spółka Eden Springs.
Honorowy patronat nad imprezą objęli poseł na Sejm RP Marek Suski oraz burmistrz Grójca Dariusz Gwiazda.

Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 22 000 egz. ( 44 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty poprzedzające wydanie gazety

Lokalizacja