Strzeleccy pasjonaci

Strzeleccy pasjonaci

Rodzinny piknik strzelecki z okazji otwarcia stowarzyszenia oraz klubu strzeleckiego K.M.B. „Szaniec”.

K.M.B. „Szaniec” zrzesza miłośników broni i oręża polskiego z terenu całej Polski. Jego główny trzon stanowią mieszkańcy z terenów położonych od Piaseczna do Radomia (m.in. powiaty grójecki oraz białobrzeski). Siedzibą organizacji jest strzelnica Fort Pacew w Pacewie k. Białobrzegów.
– Naszym celem jest zrzeszenie wszystkich tych, którzy pasjonują się bronią, nie tylko palną, posiadają wiedzę na temat oręża i jego historii – mówi Mariusz Walenciej, prezes K.M.B. Szaniec. – Stawiamy na popularyzację strzelectwa oraz budowanie kultury strzeleckiej.
Klub w głównej mierze chce ułatwić sportowcom oraz kolekcjonerom uzyskiwanie pozwolenia na broń. Organem decyzyjnym w tej sprawie jest policja, a działalność stowarzyszenia przy współpracy z innymi organizacjami związanymi z bronią ma wpłynąć na ułatwienie przebiegu tej procedury. 
Stowarzyszenie na przełomie najbliższych miesięcy otrzyma licencję z Polskiego Związku Strzelnictwa Sportowego, co pozwoli na członkostwo w K.M.B. „Szaniec” sportowcom.
– Funkcjonowanie w lokalnym klubie strzeleckim ma zupełnie inny klimat niżeli w ogólnopolskich organizacjach – dodaje Mariusz Walenciej. – Wytwarzają się inne więzi, panuje rodzinna atmosfera.
Formalizacja stowarzyszenia była okazją do organizacji rodzinnego pikniku strzeleckiego na terenie strzelnicy Fort Pacew (gmina Promna). W godzinach 10.00-17.00 na miłośników broni czekało wiele atrakcji. Swoje eksponaty prezentowały Zakłady Mechaniczne z Tarnowa, które wystawiały najnowsze karabinki wyborowe z rodziny SKW z których można było postrzelać w dniu pikniku oraz sztuki pokazowe, m.in. granatniki i moździerze. Swoje eksponaty prezentował także nowo powstały sklep z bronią i amunicją z Pruszkowa, Bazooka. Broń z okresu II Wojny Światowej eksponowało Muzeum Broni Strzeleckiej II Wojny Światowej. Miłośnicy paintballa mieli okazję sprawdzić się w zmaganiach w formie elektronicznej, gdzie drużyny strzelają z broni niewidzialnym światłem (farbki zastąpił promień światła). Najmłodsi mogli korzystać z dmuchańcy, a rodziny posilić się wojskową grochówką oraz kiełbaską z grilla. Swoją działalność prezentowała także najnowsza platforma Rolnik handluje, która zrzesza rolników chcących sprzedawać swoje produkty bezpośrednio do konsumenta.
Chętni w dniu pikniku za opłatą mieli możliwość strzelania z broni (Magnum 44, Beretty, Pepeszy, RPKS, Thompsona oraz GROT-a, VIS 100, rewolweru Magnum 44, strzelby Fabarm, Beretty BM59). Dla dzieci główną atrakcją było bezpłatne strzelanie z broni kalibru 0.22 LR.
– Mamy ambitne plany – zapowiada Mariusz Walenciej. – Myślę, że będziemy organizatorami lub partnerami wielu wydarzeń związanych z bronią oraz strzelectwem.

Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 22 000 egz. ( 44 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty poprzedzające wydanie gazety

Lokalizacja