Brzegi Pilicy z milionową dotacją

Brzegi Pilicy z milionową dotacją

Samorząd Warki przed milionową inwestycją. Do końca przyszłego roku magistrat zagospodaruje brzegi Pilicy. Będzie m.in. plaża, tężnia i ścieżka pieszo-rowerowa.

Warecki samorząd ogłosił przetarg na „Zagospodarowanie brzegów rzeki Pilicy dla rozwoju aktywności mieszkańców gminy Warka”. Na zadanie gmina otrzymała dofinansowanie z samorządu Mazowsza w kwocie blisko 1,5 mln złotych. Inwestycje otrzymały dofinansowanie w ramach realizowanego przez samorząd Mazowsza „Instrumentu wsparcia zadań ważnych dla równomiernego rozwoju województwa mazowieckiego”.
– Cieszę się, że miasto pozyskało dofinansowanie na zagospodarowanie brzegów Pilicy. Na pewno dzięki temu będzie jeszcze bardziej atrakcyjnym miejscem dla turystów i mieszkańców – mówił podczas podpisania umowy wicemarszałek Rafał Rajkowski.
Władze Warki nie kryją radości z przyznanego dofinansowania i zgodnie przyznają, że jest to kluczowa inwestycja dla gminy. – Chodzi m.in. o to, aby zorganizować naszym mieszkańcom, ale i turystom, tereny, gdzie mogliby przede wszystkim bezpiecznie wypoczywać – mówił Radiu Rekord Dariusz Gizka, burmistrz Warki. – Warka jest określana jako: „małe miasteczko z wielką historią” i dlatego staramy się podkreślać nasze walory, nie tylko historyczne, ale i turystyczne.
Chodzi o teren zlokalizowany w dolinie, nad brzegiem Pilicy w Warce. W ramach inwestycji na terenie miasta mają zostać podwyższone wały nad Pilicą, a na nich zbudowany ciąg pieszo-rowerowy z kostki brukowej, a miejscami szutrowy. Powstaną tam także dwie strefy relaksu z placem zabaw i altaną, siłownia plenerowa, plaża z małą infrastrukturą, tężnia solankowa,  także dwa pomosty pływające (nad starorzeczem oraz przy miejscu wodowania łodzi i kajaków), parking, oświetlenie LED oraz 1,1 km ciągu pieszo-rowerowego.
Jak przyznaje burmistrz Warki, to kontynuacja rozpoczętej już inwestycji zagospodarowania brzegów Pilicy. – Dwa lata temu również z rąk marszałka woj. mazowieckiego odbieraliśmy promesę na zagospodarowanie I etapu brzegów Pilicy w tzw. pogromie bioróżnorodności. Teraz realizujemy kolejną część zagospodarowania brzegów Pilicy. Widzimy, że tego typu inwestycje cieszą się olbrzymim zainteresowaniem. Bardzo wiele osób przyjeżdża do naszego miasta, korzysta z rzeki. Ten wypoczynek nad naszą Pilicą jest coraz bardziej popularny, nie tylko dla mieszkańców Warki, dlatego ta inwestycja jest tak bardzo ważna dla nas – podkreśla Dariusz Gizka.
Przestrzeń ma być zagospodarowana do końca przyszłego roku. – A to nie jest przypadkowa data. W 2021 roku przypada 700-lecie nadania praw miejskich Warce. To wszystko składa się na wielkie wydarzenie – przyznaje Radiu Rekord burmistrz.
Szacowany koszt zadania to blisko 2,5 mln złotych. Firmy zainteresowane wykonaniem zadania mogą składać oferty do poniedziałku, 24 sierpnia do godziny 12.00.
Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 22 000 egz. ( 44 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty poprzedzające wydanie gazety

Lokalizacja