Zawsze w gotowości, pomimo pandemii

Zawsze w gotowości, pomimo pandemii

Starostwo Powiatowe w Grójcu  od samego początku pandemii koronawirusa, tj. od ogłoszenia stanu epidemicznego, a potem stanu epidemii, nie zaprzestali realizacji wszystkich zadań związanych z zapewnieniem prawidłowego funkcjonowania powiatu.

W związku z pojawiającymi się informacjami o zamknięciu Starostwa dla obsługi interesantów informujemy, iż w czasie największych obostrzeń urzędnicy powiatowi nieprzerwanie realizowali swoje zadania,  zarówno poprzez  kontakt telefoniczny, jak i mailowy z klientami. Ponadto przez cały czas  wzmożonych obostrzeń nałożonych przez Rząd RP, w budynku Starostwa Powiatowego w Grójcu funkcjonowała urna podawcza przy wejściu do urzędu. Pozostałe usługi realizowane były i są również w  sposób pośredni – poprzez platformy elektroniczne ePUAP oraz  za pośrednictwem operatora pocztowego, co za tym idzie, wszystkie sprawy były i są prowadzone są na bieżąco
Od 25 maja klienci urzędu są obsługiwani we wszystkich sprawach w sposób bezpośredni. Starostwo Powiatowe w Grójcu w najwyższym stopniu przestrzega reżimu sanitarnego, monitorując wejścia osób do urzędu na podstawie przepustek identyfikatorów. Dzięki temu zachowana jest bezpieczna, dopuszczalna ilość osób przebywających  jednocześnie w pomieszczeniach. Prócz tego dla poprawy komfortu klientów oczekujących na wejście do Starostwa codziennie ustawiany jest namiot, który chroni przed czynnikami atmosferycznymi tj. wiatr, deszcz, słońce. W namiocie znajdują się krzesełka i dystrybutor z wodą pitną. Zgodnie z instrukcją GIS dla pracowników urzędów dotyczącą zasad postępowania w związku z potencjalnym ryzykiem zakażenia nowym koronawirusem na terenie Urzędu zostały rozlokowane dozowniki z płynem dezynfekującym, a w łazienkach umieszczone zostały instrukcje prawidłowego mycia rąk. Dla zachowania bezpieczeństwa w urzędzie obowiązuje nakaz noszenia maseczek ochronnych. Katalog usług realizowanych przez urząd od czasu ogłoszenia stanu epidemii nie uległ zawężeniu, wszystkie wydziały  od samego początku epidemii realizowały i realizują swoje zadania w pełnym zakresie.
Pragniemy Państwa poinformować, że w miesiącu sierpniu w Wydziale Budownictwa i Architektury, każda środa jest dniem wewnętrznym, bez obsługi osób z zewnątrz. Ponadto od dnia 17 sierpnia Wydział Komunikacji i Transportu obsługuje interesantów do godziny 14.00. Zmiana ta wynika z potrzeby sporządzania przez pracowników wydziału bardzo dużej ilości decyzji i postanowień. Liczba osób obsługiwanych nie ulegnie zmniejszeniu, ponieważ zostaną uruchomione dodatkowe stanowiska obsługi.
Starostwo Powiatowe w Grójcu

Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 22 000 egz. ( 44 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty poprzedzające wydanie gazety

Lokalizacja