Powrót uczniów gminy Grójec do szkół i przedszkoli

Powrót uczniów gminy Grójec do szkół i przedszkoli

W czwartek 20 sierpnia zastępca burmistrza Jarosław Rupiewicz wraz z naczelnik Wydziału Edukacji, Promocji i Spraw Społecznych Moniką Kozłowską spotkali się na naradzie z dyrektorami szkół i przedszkoli gminy Grójec.

W trakcie blisko czterogodzinnego zebrania omówiony został szereg tematów związanych z rozpoczęciem roku szkolnego i powrotem uczniów do szkół po prawie półrocznej przerwie. Wątpliwości jest wiele. Szczególny trud spada na barki dyrektorów, którzy muszą opracować procedury zgodnie z wytycznymi MEN i GIS. W dużych szkołach jest to nie lada wyzwanie, zwłaszcza w budynku byłego gimnazjum, gdzie spotykają się uczniowie klas 7 i 8 z dwóch szkół.
Ponadto w trakcie spotkania przedstawione zostały zasady współpracy z SPZOZ w Pniewach dotyczące pomocy psychologiczno-logopedycznej, która będzie realizowana dla uczniów i przedszkolaków już od września.
Przedstawiciele przychodni stomatologicznej NZZOZ „Zdrowie”, z którą gmina Grójec ma podpisane porozumienie, przedstawili procedury opieki stomatologicznej, które będą obowiązywać od 1 września.
Bożena Malinowska, p.o. dyrektora ZAPO, przekazała informację odnośnie nowych zasad dowozu uczniów do szkół oraz zakupów środków chemicznych i materiałów biurowych, które będą od nowego roku szkolnego scentralizowane, co pozwoli na obniżenie kosztów.
W dalszej części spotkania dyrektorzy zaprezentowali wyniki egzaminów ósmoklasistów oraz wyłoniono uczniów z najlepszymi wynikami.
Na zakończenie narady podsumowano wyniki rekrutacji do przedszkoli i klas pierwszych.
Wszystkie dokładne informacje zostaną przekazane rodzicom i uczniom na samym początku roku szkolnego.

Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 22 000 egz. ( 44 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty poprzedzające wydanie gazety

Lokalizacja