Areszt dla 30-latka za rozbój w czasie recydywy

Areszt dla 30-latka za rozbój w czasie recydywy

Policjanci zatrzymali 30-letniego mężczyznę, którego podejrzewali o przestępstwo rozboju popełnione na mieszkańcu powiatu grójeckiego. Jak ustalili śledczy, sprawca w tym zdarzeniu kopał pokrzywdzonego, a następnie ukradł mu pieniądze, dokumenty i telefon. Zatrzymany został doprowadzony przez mundurowych do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut rozboju. Okazało się, że mężczyzna był już karany za podobne przestępstwo.

W lipcu br. w parku miejskim w Grójcu pobito mężczyznę, któremu skradziono telefon komórkowy oraz portfel z pieniędzmi i dokumentami. Podjęte przez funkcjonariuszy czynności w tej sprawie zakończyły się zatrzymaniem sprawcy na początku września.

Zebrany przez śledczych materiał dowodowy oraz poczynione ustalenia były wystarczające do przedstawienia 30-latkowi zarzutu rozboju. Jak się okazało podejrzany kopnięciem w głowę doprowadził swoją ofiarę do nieprzytomności, a następnie ukradł telefon, portfel z pieniędzmi i dokumentami. Policjanci odzyskali utracony telefon, który wróci do właściciela.

Policjanci zatrzymanego mieszkańca powiatu grójeckiego doprowadzili do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut dotyczący rozboju. Dodatkowo stróże prawa ustalili, że 30-latek popełnił ten czyn w warunkach recydywy, gdyż był już wcześniej karany za podobne przestępstwa. Decyzją sądu zatrzymany mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

Za to przestępstwo w warunkach recydywy grozi kara do 18 lat pozbawienia wolności.

nadkom. A. Wójcik

Ostatnio zmienianyponiedziałek, 14 wrzesień 2020 09:36
Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 22 000 egz. ( 44 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty poprzedzające wydanie gazety

Lokalizacja