Pomóż doświetlić przejścia dla pieszych

Pomóż doświetlić przejścia dla pieszych

Do końca listopada poznamy projekty realizowane w ramach Budżetu Obywatelskiego Mazowsza. Wśród nich jest inicjatywa mieszkańców gminy Belsk Duży.

Mazowsze jest jednym z pierwszych województw, które zdecydowały się na wprowadzenie budżetu obywatelskiego. Nabór projektów do pierwszej edycji już się zakończył. Zgłoszonych zostało 231 projektów, o łącznej wartości ponad 92 mln zł. Wszystkie oceniono pod względem zgodności z prawem oraz wykonalności technicznej. Decyzją zarządu pozytywny wynik otrzymało 109 z nich i to właśnie one są rekomendowane przez zespół ds. BOM do dopuszczenia pod głosowanie mieszkańców. Wśród nich znajduje się projekt mieszkańców gminy Belsk Duży „Bezpieczni – doświetleni na 728’ce”.

Oświetlić niebezpieczne
Projekt dotyczy drogi wojewódzkiej 728 na terenie gminy Belsk Duży, a dokładnie przejść dla pieszych w Belsku Dużym (ul. Tomasza Nocznickiego oraz ul. Szkolna), Belsku Małym,  Odrzywołku, Starej Wsi i Łęczeszycach. Będzie on polegał na opracowaniu projektu oraz zakupie i montażu energooszczędnego oświetlenia zasilanego z paneli fotowoltaicznych w miejscach szczególnie niebezpiecznych. Zakłada on instalację bezpiecznych miejsc w 6 punktach: w centrum wsi Belsk Duży oraz przy belskiej szkole podstawowej, przy głównym skrzyżowaniu przy przystankach autobusowych w Łęczeszycach, Starej Wsi, Belsku Małym i Odrzywołku.
„Projekt ma na celu zapewnienie bezpiecznego przejścia do szkoły, pracy i ośrodka zdrowia przez mieszkańców naszej małej ojczyzny”, czytamy w uzasadnieniu mieszkańców.

Bezpiecznej już za rok
Harmonogram realizacji zadania zakłada, że w pierwszym kwartale przyszłego roku poznamy wykonawcę inwestycji. Wskazane przez mieszkańców skrzyżowania będą doświetlone maksymalnie do końca września przyszłego roku. Kolejnym etapem będzie rozliczenie projektu, którego koszt to 320 000 złotych. Teraz wszystko w rękach mieszkańców, którzy od 26 października do 16 listopada w głosowaniu wybiorą najciekawsze projekty. Każdy mieszkaniec Mazowsza może oddać dwa głosy – jeden na projekt z puli ogólnowojewódzkiej i jeden z podregionalnej. W imieniu osoby niepełnoletniej głos oddaje opiekun prawny.
Wszystkie informacje dotyczące BOM dostępne są na stronie internetowej bom.mazovia.pl, a także na profilu na Facebooku @budzetobywatelskiMazowsza.
Z informacji przekazanych przez policję wynika, że na terenie gminy Belsk Duży doszło w przeciągu ostatnich blisko 2 lat do 62 wypadków drogowych.Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 22 000 egz. ( 44 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty poprzedzające wydanie gazety

Lokalizacja