Artykuły filtrowane wg daty: wtorek, 08 wrzesień 2020

Gazociąg przez sady?

W 2023 roku ma zakończyć się III etap budowy gazociągu Gustorzyn – Wronów. Inwestycja zostanie zlokalizowana m. in. na terenie gminy Mogielnica. Projekt budzi duże kontrowersje wśród mieszkańców.

Czytaj dalej...

Historia gminy na dwóch kółkach

Stowarzyszenie Przyjaciół Gminy Chynów we współpracy z wójtem Tadeuszem Zakrzewskim zadbało o to, aby historia dotycząca miejscowości położonych w gminie Chynów była w zasięgu ręki mieszkańców oraz przyjezdnych  turystów ceniących aktywny wypoczynek, jakim jest jazda na rowerze.

Czytaj dalej...

Historyczna kadencja dyrektor

W dniu 3 września 2020 r. w Gminnym Domu Kultury w Chynowie miało miejsce uroczyste pożegnanie Pani Hanny Rębiś - Dyrektora Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Machcinie, która po blisko 40 latach pracy przeszła na zasłużoną emeryturę.

Czytaj dalej...

Laptopy dla szkół

W dniu 28 sierpnia 2020 r. wójt gminy Błędów przekazał  dyrektorom szkół  podstawowych z terenu gminy laptopy zakupione w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa 2014-2020, Oś Priorytetowa I Powszechny dostęp do szybkiego Internetu, Działanie 1.1 „Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego Internetu o wysokich przepustowościach” – Program Zdalna Szkoła + w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej.  Zakupione zostało 16 laptopów wraz  z oprogramowaniem.

Czytaj dalej...

Ze śpiewem do Boga, czyli I Warsztaty Śpiewu Liturgicznego w Lipiu

W ostatni weekend sierpnia, w małej, wiejskiej parafii w Lipiu miało miejsce wyjątkowe wydarzenie. Odbyły się pierwsze Warsztaty Śpiewu Liturgicznego, poprowadzone przez specjalistów w tej dziedzinie – Urszulę Rogalę, kompozytorkę, nauczycielkę emisji głosu, absolwentkę Uniwersytetu Muzycznego im. F.Chopina w Warszawie oraz Podyplomowych Studiów Chórmistrzostwa i Emisji Głosu oraz Rafała Maciejewskiego, śpiewaka, barytona, absolwenta Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Łodzi i wykładowcy warszawskiej Szkoły Śpiewu Liturgicznego działającej przy klasztorze oo. Dominikanów. Przekrój wiekowy uczestników warsztatów był duży – od 19 do 65 lat, co pokazuje, że są one odpowiednie dla każdego, kto pragnie rozwijać się w tym kierunku.

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 22 000 egz. ( 44 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty poprzedzające wydanie gazety

Lokalizacja