Gessler spełniał marzenia grójczan

O spełnienie marzenia Dariusza Cichockiego prosiła większość dzieci grójeckiej „trójki” O spełnienie marzenia Dariusza Cichockiego prosiła większość dzieci grójeckiej „trójki”

Uczniowie grójeckiej „trójki” wskazali wyjątkowe osoby, które w ich ocenie zasługują na spełnienie marzeń.

Od maja stacja TVN realizuje program „Drzewo marzeń”, a w każdym odcinku występują uczniowie innej szkoły podstawowej. Ekipa TVN odwiedza szkołę, a prowadzący Mateusz Gessler zachęca dzieci do wskazania wyjątkowych osób, które – ich zdaniem – zasługują na spełnienie marzeń. Na terenie każdej szkoły zostaje zamontowane tytułowe „drzewo marzeń”, a dzieciaki zawieszają na jego gałęziach życzenia dla wybranej przez siebie osoby. Z perspektywy najmłodszych widzowie poznają historie bohaterów, a Mateusz Gessler odwiedza ich i spełnia marzenia.
Tytułowe „Drzewo marzeń” zostało zamontowane z początkiem czerwca na boisku Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3, która zgłosiła chęć udziału w programie stacji TVN. Spośród wskazanych przez dzieci marzeń Mateusz Gessler wybrał trzy, które zrobiły na nim największe wrażenie. 

„Wujek” Darek
Mateusz Gessler spełnił marzenie wieloletniego pracownika szkoły, Dariusza Cichockiego o które prosiła duża liczba dzieci grójeckiej podstawówki. Był nim wyjazd do Rzymu i Watykanu. Dzieci prosząc o nie pisały na karteczkach: „Wujek” Darek jest bardzo pomocny, miły i zawsze uśmiechnięty. Historia pana Darka zrobiła wrażenie na producentach programu, którzy podjęli decyzję o ufundowaniu wspomnianej wycieczki dla „wujka”, bo tak mówią o woźnym Dariuszu mali uczniowie „trójki”. O niespodziance „bohater” dzieci dowiedział się z końcem czerwca.
– Byłem mega wzruszony – przyznaje Dariusz Cichocki. – Są inni ludzie, ja jestem tylko zwykłym, skromnym woźnym, a życzenie dzieci było dla mnie ogromnym zaskoczeniem, ale i bardzo miłym prezentem. Dzieci są dla mnie największym skarbem.
Reakcję Dariusza Cichockiego możemy zobaczyć w zwiastunie programu „Drzewo marzeń”.
Jednym z punktów wycieczki była audiencja z Papieżem Franciszkiem, która do ostatniej chwili była tajemnicą producentów programu.
Dariusz Cichocki wspólnie z rodziną od ośmiu lat prowadzi Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom „Pinokio”. Organizacja zajmuje się zagospodarowywaniem czasu wolnego dzieci poprzez działalność teatralną, organizację wypoczynku letniego: kolonie, biwaki oraz pomoc żywnościową i pedagogiczno – edukacyjną.

Suknia uszyta z marzeń
Kolejną bohaterką programu jest Paulina Dąbrowska z Grójca. O spełnienie marzenia której poprosiła jej chrześnica, Martynka. Dziewczynka zwróciła się z prośbą o najpiękniejszą suknię ślubną dla swojej cioci. W wybór tego wyjątkowego stroju zaangażowano Izabelę Janachowską, która poświęciła cały dzień mieszkance Grójca na doradzanie. Poza suknią Paulina otrzymała pełną stylizację, czyli makijaż, fryzurę itd.
Ślub odbył się w sobotę, 9 września w Lesznowoli, a relację z wydarzenia obejrzymy w odcinku poświęconym marzeniom mieszkańcom Grójca.
– Suknia była wyjątkowa – mówi Paulina Dąbrowska. – Sprawiła, że dzień ślubu pozostanie na długo w mojej pamięci.

Dla taty
Trzecim marzeniem, było pragnienie uczennicy szkoły, Wiktorii. Dziewczynka poprosiła o spotkanie ze zwycięzcą drugiej edycji „Mam talent”, akordeonistą Marcinem Wyrostkiem, dla swojego taty, który ma wadę wzroku. Krzysztof Rosiński, dopóki pozwalało mu zdrowie, grał w zespole muzycznym. Marzył o wspólnym wykonaniu kilku utworów z Marcinem Wyrostkiem. Jego pragnienie spełnił Mateusz Gessler,a spotkanie z gwiazdą odbyło się na grójeckim rynku. Pan Krzysztof otrzymał również w prezencie nowy akordeon.

Odcinek „Drzewa marzeń” z grójeckimi bohaterami wyemitowany będzie pierwszego października o godzinie 18.00 na antenie TVN.
KO


Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 20 000 egz. ( 40 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty: 20.01, 3.02, 17.02

Lokalizacja