Rozgrzewka o sali

Rozgrzewka o sali

Grójecki samorząd przystępuje do realizacji inwestycji sportowej, wartej ok.10 mln złotych. „Podczas najbliższych 10 lat miasto nie zrealizuje kolejnego, tak dużego zadania sportowego” – zapowiedział burmistrz Grójca Jacek Stolarski.

Władze Grójca spotkały się dzisiaj z przedstawicielami sportu oraz wuefistami, aby skonsultować budowę sali sportowej przy grójeckiej podstawówce Nr 1.
Jak poinformował na spotkaniu burmistrz Jacek Stolarski, samorząd wytypował już projektanta, który przygotuje koncepcję sali. Jest on autorem m.in. sali sportowej w Mrokowie. 
– Człowiek ten specjalizuje się w projektach obiektów sportowych – mówił Jacek Stolarski, burmistrz Grójca.  – Wyraził się on pozytywnie na temat lokalizacji sali gimnastycznej w sąsiedztwie grójeckiej „jedynki”.
Grójeccy radni podczas ostatniej sesji rady miejskiej pozytywnie wypowiedzieli się na temat zakupu gruntów pod inwestycję. Samorząd jeszcze w tym roku dokupi ok. 1000 m2 terenu niezbędnego do realizacji zadania za ok. 10 mln złotych.  Kolejnym krokiem będzie określenie potrzeb, w którym mają pomóc spotkania ze sportowcami. Rozpoczęcie budowy planuje się na lipiec przyszłego roku, a potrwa ona około rok.
– Sala sportowa powinna powstać przy szkole, aby była opłacalna pod kątem utrzymania – mówi Jacek Stolarski. – Ma ona spełniać trzy funkcje, ma być to sala dla szkoły, obiekt do rozgrywania meczów różnych dyscyplin sportowych i treningów dla klubów, które działają na terenie miasta, a także obiekt o charakterze widowiskowym. Wszystko to będzie miało wpływ na koszt budowy takiej sali.
Wuefiści oraz przedstawiciele sportu proponowali, aby sala miała przynajmniej 45 metrów długości, aby móc rozgrywać mecze piłki ręcznej, siatkowej oraz koszykowej. Istotną kwestią była również wysokość sali, która jest ważna przy rozgrywkach w piłkę siatkową, optymalną wysokością ma być 12 metrów. Dyskutowano również o podłożu, które będzie spełniało oczekiwania sportowców.
Niemniej ważną kwestią jest zaplecze sali sportowej, które ma służyć uczniom „jedynki”, a także grupom, które będą rozgrywać mecze. Wstępnie ustalono, że do dyspozycji ma być sześć szatni z toaletą przy każdej. Pomyślano również o pomieszczeniu na rozgrzewkę.
Na sali do dyspozycji widowni ma być stałych ok. 250 miejsc plus dodatkowe 250 miejsc „mobilnych”, które będą dostępne na przykład podczas festynu lub koncertu.
Samorząd planuje, aby projekt budowlany sali był gotowy do czerwca przyszłego roku.
Kolejne spotkanie z wuefistami oraz sportowcami odbędzie się po wykonaniu wstępnej koncepcji przez projektanta.
KOOstatnio zmienianywtorek, 14 listopad 2017 11:50
Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 20 000 egz. ( 40 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty: 20.01, 3.02, 17.02

Lokalizacja