Po poradę teraz na P.O.W.

Po poradę teraz na P.O.W.

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna już w nowej siedzibie.

W piątek, 16 lutego odbyło się uroczyste otwarcie nowej siedziby Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Grójcu, która od teraz mieści się w budynku Powiatowego Cechu Rzemieślników i Przedsiębiorców przy ul. P.O.W.
O planach użyczenia pomieszczeń Cechu na rzecz Starostwa Powiatowego w Grójcu mówiło się już od grudnia 2016 roku. W związku z niżem demograficznym szkoła odnotowała niski nabór uczniów, co w efekcie wpłynęło na brak możliwości utworzenia klasy pierwszej. W związku z tym, Stanisław Wątruk starszy grójeckiego Cechu zaproponował staroście Markowi Ścisłowskiemu użyczenie budynku. W efekcie Starostwo Powiatowe w Grójcu podpisało z Cechem umowę użyczenia pomieszczeń na najbliższe 10 lat. W budynku swoją siedzibę ma również Powiatowa Biblioteka Publiczna.
- Mam nadzieję, że dzięki owocnej współpracy z Cechem, będziemy mogli w przyszłości poszerzać działalność poradni – mówił podczas otwarcia Marek Ścisłowski, starosta grójecki.
Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Grójcu rozpoczęła działalność w 1965 roku. Wtedy funkcjonowała pod nazwą Poradnia Wychowawczo-Zawodowa z siedzibą przy ul. Polnej 17 (obecnie mieści się tutaj budynek gimnazjum). Pierwszy pacjent placówki został przyjęty w 1966 roku. Dziewięć lat później poradnia przeniosła się do nowej siedziby przy ul. Laskowej (wtedy ul. Dwudziestolecia). Funkcjonowała tam przez 43 lata. W 1993 roku zmieniono jej nazwę na Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna.
Od 8 stycznia podopieczni poradni przyjmowani są w wyremontowanych pomieszczeniach przy ul. P.O.W. Do dyspozycji dzieci, młodzieży i dorosłych jest sześć gabinetów do badań oraz sala do zajęć ruchowych. Pracuje z nimi pięciu psychologów, pięciu pedagogów, dwóch logopedów oraz doradca zawodowy.
Z poradni korzystają podopieczni siedmiu gmin: Nowego Miasta nad Pilicą, Mogielnicy, Błędowa, Goszczyna, Belska Dużego, Grójca oraz Pniew. W sumie 14 samodzielnych przedszkoli, 36 szkół oraz trzy placówki specjalne.
KO

Ostatnio zmienianywtorek, 20 luty 2018 08:42
Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 20 000 egz. ( 40 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty: 20.01, 3.02, 17.02

Lokalizacja