8 milionów od Ministerstwa Zdrowia dla grójeckiego szpitala

8 milionów od Ministerstwa Zdrowia dla grójeckiego szpitala

Szpitalny oddział ratunkowy z lądowiskiem dla helikopterów w PCMG w Grójcu już za dwa lata. Spółka podpisała umowę z Ministerstwem Zdrowia na dofinansowanie inwestycji.

Do podpisania umowy doszło dzisiaj w godzinach porannych. Dokument ze strony resortu zdrowia podpisała wiceminister Józefa Szczurek-Żelazko, a w spotkaniu wziął udział również marszałek Senatu RP, Stanisław Karczewski.
W myśl podpisanej umowy projekt „Budowa szpitalnego oddziału ratunkowego wraz z lądowiskiem dla helikopterów” będzie dofinansowany kwotą ponad 8 mln złotych z Ministerstwa Zdrowia. Pozostałą kwotę, blisko 5 mln zł dołoży Starostwo Powiatowe w Grójcu. W sumie realizacja zadania pochłonie blisko 13 mln złotych.
– Celem zadania jest poprawa dostępu do świadczeń zdrowotnych w ostrych stanach zagrożenia życia – mówiła wiceminister Józefa Szczurek-Żelazko. – Zadanie to wpisuje się w strategię działań rządu. Na uznanie zasługuje fakt, że ten samorząd jako organ założycielski szpitala, jako jeden z nielicznych w kraju dokłada tak potężną kwotę na realizację inwestycji.
Zadowolenia z realizacji projektu nie krył marszałek Senatu RP, Stanisław Karczewski, który podkreślił w swojej wypowiedzi, że jest to bardzo ważna inwestycja dla mieszkańców powiatu grójeckiego i pobliskich miejscowości.
– Długo czekaliśmy na ten moment – mówił Marek Ścisłowski, starosta grójecki. – Przed nami dużo pracy, aby za dwa lata oddział mógł służyć mieszkańcom naszego powiatu. Liczę, że to dzisiejsze podpisanie umowy będzie początkiem dobrej drogi, pełnej sukcesów dla tego szpitala.
Starosta grójecki Marek Ścisłowski poinformował nas, że już wkrótce ogłoszony zostanie przetarg na realizację wspomnianego zadania. Nowy oddział ma powstać w przestrzeni pomiędzy istniejącym budynkiem Izby Przyjęć a Ogródkiem Jordanowskim oraz lądowisko dla helikopterów w jego sąsiedztwie. Według założeń nowy oddział będzie funkcjonował za dwa lata.
Red.

Ostatnio zmienianypiątek, 09 marzec 2018 15:54
Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 20 000 egz. ( 40 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty: 20.01, 3.02, 17.02

Lokalizacja