Odeszła część grójeckiej „dwójki”

Odeszła część grójeckiej „dwójki”

Ostatnie pożegnanie cenionego pedagoga.

W piątek, 14 września pożegnano Barbarę Marię Szwagrzyk, cenionego grójeckiego pedagoga, która zmarła w wieku 66 lat.
Barbara Maria Szwagrzyk od początku swojej kariery pedagogicznej związana była z Grójcem. Ukończyła Liceum Ogólnokształcące w Grójcu (1972r.), następie kontynuowała swoją edukację w Liceum Pedagogicznym dla nauczycieli przedszkoli. W 1980 r. uzyskała dyplom ukończenia  Studium Wychowania Przedszkolnego. Trzy lata później złożyła nauczycielskie ślubowanie w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 w Grójcu, gdzie jako nauczyciel matematyki pracowała do 2010 roku, do końca swojej kariery zawodowej. Była wielokrotnie nagradzana nagrodami dyrektora szkoły przez kolejnych dyrektorów: Mariana Wachowicza, Jacentego Małkowskiego i Mariusza Wojno.
Wcześniej pracowała w PSP w Gościeńczycach oraz Państwowym Przedszkolu nr 1 w Grójcu.
Barbara Szwagrzyk była również aktywnym członkiem Związku Nauczycielstwa Polskiego. Była wieloletnią przewodniczącą Komisji Rewizyjnej zarządu powiatowego związku.
– Jako nauczyciel matematyki była ceniona za swoje wyrozumiałe podejście do ucznia – wspomina Mariusz Wojno, kolega z pracy, obecnie dyrektor PSP nr 2 w Grójcu.– Ceniła inteligencję i inicjatywę. Jej uczniowie wielokrotnie zdobywali czołowe miejsca w konkursach matematycznych na szczeblu gminy, powiatu i województwa oraz w konkursach ogólnopolskich takich jak „Kangur”.
W ostatnich latach swego życia, trapiona chorobą wycofała się z aktywnego życia. Pogrzeb Barbary Szwagrzyk odbył się w piątek, 14 września się o godzinie 10.00 w kościele św. Mikołaja w Grójcu.

Red.

Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 20 000 egz. ( 40 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty: 20.01, 3.02, 17.02

Lokalizacja