Wychowają przyszłych sportowców

Wychowają przyszłych sportowców

Pierwsza setka młodych miłośników sportu rozpoczęła naukę w dwóch klasach sportowych jednej z grójeckich podstawówek.

Historyczne rozpoczęcie roku szkolnego w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 w Grójcu.

Marzenie sprzed lat
Inicjatorem utworzenia w mieście klas sportowych jest Ireneusz Juraszewski, dyrektor sportowy MKS Grójec, który nosił się z tym pomysłem już od wielu lat. Wizja ta zyskała poparcie władz Grójca i od września w Publicznej Szkole Podstawowej Nr 2 w Grójcu funkcjonują dwie klasy z rozszerzonym programem wychowania fizycznego. Dodatkowo w klasach tych jest zwiększona ilość godzin języka angielskiego. Pod kątem sportu, są to grupy ogólnosportowe, które będą przygotowywać najzdolniejsze  ruchowo dzieci do uprawiania różnych dyscyplin sportu.
– Próby utworzenia klas sportowych w Grójcu podejmowałem już wcześniej, ale bez efektu – mówi Ireneusz Juraszewski. – Cieszę się, że wreszcie udało się zrealizować te marzenia. Chciałbym, aby w przyszłości w Grójcu funkcjonowało pięć tego rodzaju klas.

Sprawność biletem do klas
Wiosną tego roku informacja o pomyśle utworzenia klas została rozpropagowana w placówkach szkolnych na terenie miasta i gminy Grójec. Do koedukacyjnych klas zgłosiła się grupa chętnych dzieci. Biletem były dobre wyniki w przeprowadzonych testach sprawnościowych oraz zgoda lekarza na uczęszczanie do tego typu klasy.  Nad sprawnością fizyczną dzieci pracują Jacek Siedlecki i Joanna Czernicka.
– Zapotrzebowanie na sport w Grójcu jest ogromne – podkreśla Juraszewski.
Dyrektor sportowy MKS Grójec liczy, że w mieście powstaną kolejne klasy sportowe np. w Publicznej Szkole Podstawowej Nr 1 w Grójcu, w sąsiedztwie której ma być wybudowana nowa sala sportowa.
Inicjatywą interesują się również sąsiednie samorządy. Jak poinformował w rozmowie z „Jabłonką” Ireneusz Juraszewski, kontaktował się z nim przedstawiciel gminy Belsk Duży. Jej władze chciałyby, aby klasa sportowa powstała w tutejszej podstawówce.
– Od września przy szkole działa nowa hala sportowa, więc zaplecze już jest – komentuje Juraszewski.
POK


Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 20 000 egz. ( 40 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty: 20.01, 3.02, 17.02

Lokalizacja